0,9 C
Rzeszów
wtorek, 31 stycznia, 2023
+

  Prezydent RP Andrzej Duda wziął udział w Kongresie 590, podczas którego spotkał się z wystawcami z całego kraju

  Polecamy

  Patrycja Pelczar Reszko
  Patrycja Pelczar Reszkohttps://www.kurierrzeszowski.pl
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Podczas Kongresu 590, który obywał się w Rzeszowie 17 i 18 listopada 2022 roku, nie zabrakło rozmów na tematy związane ze współczesnymi wyzwaniami w zakresie – bezpieczeństwa, gospodarki i polityki międzynarodowej. Udział w Kongresie wziął między innymi prezydent RP Andrzej Duda.

  Patronat Honorowy Kongresu 590 pełnił Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda. Tegoroczna edycja odbywała się pod hasłem „Łączymy wszystkich”, a na Kongresie podkreślano ciągłą konieczność współpracy w zakresie skutecznej odpowiedzi na współczesne wyzwania w wielu obszarach.

  Kongres 590 to jedna z największych tego typu inicjatyw gospodarczych w tej części Europy, która gromadzi przedstawicieli małego, średniego i wielkiego biznesu, nauki, polityki i samorządów. Przedsięwzięcie przyciąga także innowacyjne firmy z całej Polski, które chcą zaprezentować swoje rozwiązania w zakresie finansów i technologii.

  W czwartek, 17 listopada, w auli Uniwersytetu Rzeszowskiego Prezydent RP Andrzej Duda wręczył statuetki najlepszym polskim firmom podczas jubileuszowej XX edycji Nagrody Gospodarczej Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Gala odbyła się w ramach siódmej edycji Kongresu 590. Pisaliśmy o tym w poprzednim artykule na temat Kongresu 590.

  Nagrodę specjalną otrzymało Województwo Podkarpackie, które zostało docenione za innowacyjność oraz za bezprecedensową pomoc uchodźcom. Prezydentowi towarzyszyła żona Agata Kornhauser-Duda. Obecni byli także ministrowie i doradcy z Kancelarii Prezydenta, przedstawiciele rządu.

  Również z rąk Prezydenta RP Andrzeja Dudy podczas gali prezydent Rzeszowa, Konrad Fijołek odebrał dekret w sprawie nadania miastu Rzeszów honorowego tytułu „miasta – ratownika”, Specjalnego tytułu, który 22 maja 2022 r. ustanowił Prezydent Zełenski i jako pierwszemu miastu, nadał go Rzeszowowi.

  Natomiast w piątek, 18 listopada, prezydent Andrzej Duda zwiedził stoiska firm, które prezentowały się podczas wydarzenia. Rozmawiał z wystawcami o ich produktach i usługach, wsłuchiwał się w ich potrzeby oraz dopytywał o szczegóły dotyczące procesu pozyskiwania półproduktów, produkcji, dystrybucji, a także otoczenie biznesowe, w jakim funkcjonują. Obejrzał też autobus napędzany paliwem wodorowym, który stanął przed wejściem na kongres.

  Jak podkreślają uczestnicy, kongres był nie tylko świetna okazją do rozmów i debat o przyszłości polskiej gospodarki, ale też poszukiwaniem wspólnych rozwiązań.

  Podczas kongresu prezydent Andrzej Duda spotkał się z również samorządowcami i przedsiębiorcami z Podkarpacia. Na spotkaniu obecni byli także członkowie Narodowej Rady Rozwoju i kapituły Nagrody Gospodarczej Prezydenta. Spotkanie zorganizował samorząd województwa.

  Dziękuję, że tu jesteście razem ze mną, że mnie dziś wspieracie. Panu marszałkowi dziękuję za organizację tego spotkania. Historia i czas poddaje nas wielkiemu egzaminowi, ja jednak wierzę, że go zdamy. Jestem optymistą i ufam, że sobie poradzimy z tymi współczesnymi wyzwaniami i zrobimy to jeszcze lepiej niż inni

  powiedział Andrzej Duda, prezydent RP.
  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com