piątek, 19 kwietnia, 2024
spot_img
+

  Odbierz list i zostań Mikołajem dla dzieci z rodzin zastępczych

  Polecamy

  Sylwia Czubat
  Sylwia Czubat
  Redaktor / Dziennikarz obywatelski - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Przypominamy o trwającej akcji „Odbierz list i zostań Mikołajem dla dzieci z rodzin zastępczych”. Pozostało jeszcze 40 listów przygotowanych przez dzieci z rodzin zastępczych z Podkarpacia. 60 listów już trafiło do osób, które do tej pory zgłosiły się aby zrobić upominkową paczkę. Nadal można się zgłosić i zostać Mikołajem. Szczegóły akcji przypominamy poniżej.

  „Odbierz list i zostań Mikołajem dla dzieci z rodzin zastępczych” to III edycja akcji mikołajkowej organizowanej przez Barbarę Barnuś-Rzepkę i Kingę Skarbek. W III edycji sformalizowaliśmy swoje działania poprzez założenie Fundacji SI-GAJA. Cały czas mamy ten sam cel: wspieranie rodzin zastępczych w ich codziennym funkcjonowaniu oraz propagowanie ideii rodzicielstwa zastępczego. Obejmujemy opieką rodziny zastępcze i rodzinne domy dziecka, zwłaszcza tam, gdzie są dzieci z ciężką niepełnosprawnością. Głównie skupiamy się na rodzinach z naszej rodzimej lokalizacji, tj. województwa podkarpackiego. Naszym zadaniem jest odpowiedź na wielką potrzebę niesienie wsparcia i pomocy dzieciom, które z różnych powodów nie mogą być w swoich rodzinach. Bardzo nam zależy, aby problemy tych dzieci stały się problemami społeczeństwa, żeby silni część swoich zasobów, możliwości poświęcili na rzecz tych słabszych, często niechcianych i spychanych na margines. Projekt „Odbierz list i zostań Mikołajem dla dzieci z rodzin zastępczych” jest zaproszeniem dla każdej osoby, która chciałby wykonać taki pierwszy krok.

  Zapraszamy do zapoznania się z programem tegorocznej akcji mikołajkowej:

  1. Zainteresowany Darczyńca/Sponsor zgłasza chęć zostania Mikołajem najpóźniej do 30 października 2022 r. wysyłając e-mail na adres: mikolajdlarodzinzastepczych@gmail.com (podając numer telefonu kontaktowego oraz adres poczty mailowej lub tradycyjnej). Rodziny zastępcze zgłaszają udział do 30 października( warunkiem zgłoszenia jest list napisany/narysowany przez dziecko).

  2. Ochotnik (Mikołaj) otrzymuje list do św. Mikołaja napisany przez dziecko.

  3. Mikołaj czyta list i przygotowuje prezent zgodny z prośbą w nim zawartą (maksymalna wartość prezentu do 150 zł)

  4. Mikołaj dostarcza prezent do Wskazanego przez nas punktu odbioru najpóźniej do 25 listopada 2022 r.

  5. Przekazujemy dziecku prezent w imieniu Mikołaja w dwa różne sposoby w zależności od sytuacji pandemicznej:

  – na spotkaniach Mikołajkowych zorganizowanych przez naszą Fundację w grudniu 2022 r. w Brzozowie/Przysietnicy i w Rzeszowie, w zależności od udostępnionego nam miejsca( podczas spotkania mikołajkowego będziemy chcieli zorganizować animację dla dzieci, poczęstunek i spotkanie z Świętym Mikołajem),

  – podczas objazdu Załogi Świętego Mikołaja po rodzinach zastępczych w akompaniamencie muzyki i śpiewów.

  Zapraszamy, Zostań Mikołajem!

  Akcję rozszerzamy o wsparcie 20 rodzin wychowujących dzieci ciężko niepełnosprawne z terenu powiatu brzozowskiego i miasta Rzeszowa, prosimy o zgłaszanie namiarów na takie rodziny, wybierzemy 20 najbardziej potrzebujących i przekażemy im paczki mikołajkowe w okolicy 6 grudnia 2022 r.

  UWAGA: RÓWNOCZEŚNIE Z AKCJĄ BĘDZIE PROWADZONA ZBIÓRKA PIENIĘDZY NA PREZENTY DLA DZIECI, DLA KTÓRYCH BRAKNIE DARCZYŃCÓW, NA PREZENTY, Z KTÓRYCH WYCOFAJĄ SIĘ DARCZYŃCZY, NA POCZĘSTUNEK, ANIMACJE DLA DZIECI I KOSZTY BEZPOŚREDNIO ZWIĄZANE Z ORGANIZACJĄ AKCJI MIKOŁAJKOWEJ. OSOBY, KTÓRE CHCĄ OTRZYMAĆ LIST, ALE NIE MAJĄ MOŻLIWOŚCI OSOBIŚCIE PRZYGOTOWAĆ PREZENTU RÓWNIEŻ MOGĄ WPŁACIĆ KWOTĘ POPRZEZ ZRZUTKĘ, A MY PRZYGOTUJEMY PREZENT ZGODNIE Z LISTEM DZIECKA. link do zbiórki––>> TU

  Prezes Zarządu:

  Barbara Barnuś-Rzepka,

  Tel.: 726 246 500,

  E-mail: barbara.barnus@gmail.com

  Przewodniczący Rady Fundacji:

  Kinga Skarbek

  Tel.: 692461793

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com