1 C
Rzeszów
poniedziałek, 30 stycznia, 2023
+

  Kolejni ochotnicy zasilą szeregi podkarpackich Terytorialsów

  Polecamy

  Krzysztof Gałkowski
  Krzysztof Gałkowski
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  W najbliższą sobotę, 19 listopada w 3. Podkarpackiej Brygadzie Obrony Terytorialnej rozpocznie się ósme w tym roku powołanie ochotników do służby. Kolejni kadeci rozpoczną 16-dniowe szkolenie podstawowe. Dla rezerwistów przygotowane jest szkolenie wyrównawcze.

  Pierwszego dnia ochotnicy przejdą wstępne szkolenia, wypełnią dokumentację, dostaną mundury i niezbędny ekwipunek, wykażą się także kondycją fizyczną podczas testu sprawności.

  Dla nowo powołanych do służby jest to początek drogi, podczas szkolenia ochotnicy będą nabywać umiejętności praktyczne w zakresie działań taktycznych, strzeleckich czy medycznych. Cały pierwszy cykl szkolenia w WOT trwa 3 lata i jest podzielony na etapy: indywidualny, specjalistyczny i zgrywający. W tym czasie żołnierze szkolą się w ramach szkoleń rotacyjnych, minimum 2 dni w miesiącu i zintegrowanych przez 14 dni raz w roku

  ppor. Magdalena Mac, rzecznik prasowy 3.PBOT.

  Przez następne dwa tygodnie ochotnicy będą poznawać podstawy żołnierskiego rzemiosła. W trakcie szkolenia podstawowego i wyrównawczego, będą uczyć się sprawnego i bezpiecznego posługiwania się karabinkami MSBS GROT, poruszania się w terenie, prowadzenia marszu ubezpieczonego, opanują także podstawy medycyny pola walki, terenoznawstwa oraz regulaminy. Oprócz tego poznają elementy walki wręcz, obsługę radiostacji, przejdą również szkolenie saperskie.

  Rozpoczynające się szkolenie 16-dniowe zakończy się egzaminem tzw. pętlą taktyczną, a potem 4 grudnia złożeniem przysięgi wojskowej w obecności swoich rodzin, jak i starszych służbą kolegów.

  Misją 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej im. płk. Łukasza Cieplińskiego ps. „Pług” jest obrona i wspieranie lokalnych społeczności województwa podkarpackiego. W czasie pokoju to zadanie realizowane jest m.in. w formie przeciwdziałania i zwalczania skutków klęsk żywiołowych oraz prowadzenia działań ratowniczych w sytuacjach kryzysowych.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com