czwartek, 18 lipca, 2024
+

  Amerykańska firma przekazała czytniki książek dla rzeszowskich uczniów

  Polecamy

  Krzysztof Gałkowski
  Krzysztof Gałkowski
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Pięć rzeszowskich szkół otrzymało od amerykańskiej firmy Amazon 350 czytników e-booków Kindle. To forma pomocy dla polskich i ukraińskich uczniów. Jest to prezent dla uczniów mających problemy z dostępem do standardowych książek.

  Urządzenia Amazona będą dostępne w czytelniach i bibliotekach pięciu rzeszowskich placówek: Szkoły Podstawowej nr 3, Szkoły Podstawowej nr 8, Szkoły Podstawowej nr 10, Szkoły Podstawowej nr 16 oraz Zespołu Szkół Kształcenia Ustawicznego w Rzeszowie. Wydział Edukacji wskazał amerykańskiej firmie właśnie te szkoły z uwagi na znajdujące się tam oddziały przygotowawcze i dużą liczbę ukraińskich uczniów.

  fot. Adam Lampart/UM Rzeszów

  Szkoły będą testować urządzenia, głównie pod kątem ich przydatności w procesie edukacji. Jestem przekonany, że ułatwią dostęp do podręczników, ale również lektur szkolnych, dzięki takim serwisom jak Wolne Lektury. Zakładam także, że to świetny sposób, by zachęcić młodych ludzi do czytania.

  Zbigniew Bury, Dyrektor Wydziału Edukacji UM Rzeszów

  Czytniki Amazon Kindle będzie mógł wypożyczyć każdy uczeń. Większość z nich trafiła już do placówek i niedługo, po skonfigurowaniu urządzeń oraz zainstalowaniu na nich odpowiedniego oprogramowania, będą dostępne dla dzieci i młodzieży

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com