niedziela, 23 czerwca, 2024
+

  Już wkrótce napijesz się kawy Starbucks w Galerii Rzeszów. To pierwsza taka kawiarnia na Podkarpaciu

  Polecamy

  Justyna Kozłowska
  Justyna Kozłowskahttps://kurierrzeszowski.pl/
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  To największa taka na świecie sieć kawiarni Starbucks, która jeszcze do końca tego roku zostanie otwarta w Galerii Rzeszów przy al. Piłsudskiego! Jak informuje prezes zarządu Galerii Rzeszów, Sebastian Podkulski, centrum handlowe podpisało umowę z firmą AmRest, z operatorem marki. To oficjalna informacja. Popularna sieć kawy w Polsce i na świecie przyciągnie nie tylko smakoszy ale też wszystkich innych, którzy będą chcieli jej skosztować.

  Napić się pysznej kawy będzie można na poziomie -1 w Galerii Rzeszów, w okolicy placu eventowego. Lokal zostanie otwarty po obchodach 10. Urodzin Galerii Rzeszów. Zaraz po nich rozpoczną się prace związane z aranżacją i wyposażaniem punktu gastronomicznego. To pierwszy lokal tej marki na Podkarpaciu. Na pewno kawiarnia zostanie otwarta jeszcze w tym roku.

  Historia założenia kawiarni

  Pierwszą kawiarnię Starbucks otwarto w 1971 r.

  W tym czasie firma składała się z jednego sklepu na historycznym rynku Pike Place w Seattle. W tym malutkim sklepie Starbucks sprzedawał jedne z najlepszych na świecie świeżo palonych ziaren kawy. Firma została nazwana na cześć sternika Starbucka z powieści „Moby Dick”. Ta nazwa miała nawiązywać do morskiego romansu i tradycji pierwszych handlarzy kawą.

  W 1981 roku Howard Schultz (szef rady nadzorczej, prezes i dyrektor generalny Starbuck) po raz pierwszy odwiedził kawiarnię Starbucks. Jego pierwsza filiżanka Sumatry rozbudziła jego miłość do Starbucks, a rok później dołączył do firmy.

  Podczas wizyty we Włoszech w 1983 roku Howarda Schultza urzekły tamtejsze kawiarnie i miłość do delektowania się kawą. To podsunęło mu pomysł, aby przenieść włoską tradycję picia kawy do Stanów Zjednoczonych. Stworzyć miejsce do rozmów i spotkań ludzi — trzecie miejsce między pracą a domem. Na krótko opuścił Starbucks i założył własną sieć kawiarni Il Giornale, by w sierpniu 1987 r. wrócić i kupić Starbucks z pomocą lokalnych inwestorów.

  Od początku Starbucks wyznacza inne wzorce prowadzenia firmy. Wspaniałą i bogatą tradycję związaną z kawą firma uzupełnia poczuciem wspólnoty.

  Dziś działa ponad 32 000 lokali w 80 krajach, a Starbucks jest jednym z największych na świecie producentów i sprzedawców specjalnych gatunków kawy. W każdym serwowanym napoju firma chce przekazywać swoje dziedzictwo i wyjątkowe doznania.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com