wtorek, 21 maja, 2024
spot_img
+

  Bal jak za dawnych lat już w najbliższą sobotę w RDK na Słocinie, wyłącznie dla pełnoletnich par. Obowiązują zapisy

  Polecamy

  Justyna Kozłowska
  Justyna Kozłowskahttps://kurierrzeszowski.pl/
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Już w zbliżającą się sobotę, 19 listopada 2022 roku w godzinach od 18:00 do 22:00 w Rzeszowskim Domu Kultury w filii Słocina zagości klimat dawnych lat. Organizatorzy zapraszają pary na kolejną odsłonę Balu Kotylionowego na wzór tych, które organizowała Helena Szajer. Wstęp jest wyłącznie dla pełnoletnich par. Warunkiem uczestnictwa w Balu Kotylionowym jest dokonanie zapisu telefonicznego pod numerem – 510 355 747 od poniedziałku do piątku 10:30 – 17:30. Uwaga! Liczba miejsc ograniczona.

  Rzeszowski Dom Kultury został jednym z trzech laureatów w ogólnopolskim konkursie grantowym „Pionierzy Polskiej Niepodległości – Kultura i Sztuka”, który został ogłoszony przez Instytut Pileckiego w Warszawie. Dzięki zwycięstwu realizuje projekt pod nazwą „Dama z kotylionem” dedykowany wspomnieniu postaci Heleny Szajer.

  Helena Szajer to pionierka polskiej niepodległości, która od 1913 roku do około 1950 roku organizowała życie kulturalne mieszkańców ówczesnej wsi Słocina. Poprzez pracę z młodzieżą, podejmowanie inicjatywy na rzecz lokalnej społeczności i działalność patriotyczną angażowała się w budowanie i rozwój tożsamości narodowej w okresie odzyskiwania niepodległości i II Rzeczpospolitej.

  Miejscem realizacji projektu „Dama z kotylionem” jest Rzeszowski Dom Kultury filia Słocina zlokalizowany przy ul. Paderewskiego 154. Projekt zakłada także wydanie pocztówek z graficznym wizerunkiem Heleny Szajerówny i katalogów wystawy, jak również organizację balu kotylionowego połączonego z lekcją nauki walca.

  Projekt „Dama z kotylionem” realizowany jest przez Rzeszowski Dom Kultury w ramach programu Pionierzy Polskiej Niepodległości prowadzonego przez Instytut Pileckiego. Zadanie jest finansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com