-0,8 C
Rzeszów
wtorek, 28 marca, 2023
+

  Zaproszenie na spotkanie z Arturem B. Chmielewskim, Polakiem pracującym w NASA

  Polecamy

  Patrycja Pelczar Reszko
  Patrycja Pelczar Reszkohttps://www.kurierrzeszowski.pl
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Jak rozpocząć karierę w branży kosmicznej? Czy NASA korzysta z rozwiązań polskich naukowców? W jaki sposób Podkarpacie może zaangażować się w przyszłe misje kosmiczne NASA? Na te i inne pytania odpowie Artur B. Chmielewski, w trakcie swojej wizyty w Rzeszowie.

  Spotkania z inżynierem z NASA odbędą się we wtorek i środę, 15. i 16. listopada w Podkarpackim Centrum Innowacji ProtoLab przy ul. Lenartowicza 6.

  Artur B. Chmielewski to pracownik JPL NASA, gdzie dotychczas zajmował się m.in. budową instrumentów naukowych w laboratorium, testowaniem części do statków kosmicznych oraz pracą nad 15 misjami NASA, które leciały, żeby zbadać Słońce, Mars, Jowisz, Saturn, jak również asteroid. W NASA nazywają go “ABC”, po inicjałach, które mu sprytnie nadał jego ojciec – Papcio Chmiel, autor komiksu “Tytus, Romek i A’Tomek.”

  We wtorek, 15. listopada, Chmielewski spotka się z uczniami, studentami i młodymi ludźmi z Podkarpacia, którzy interesują się sektorem kosmicznym. Opowie o swoich początkach w NASA oraz udzieli praktycznych wskazówek dotyczących rozpoczęcia kariery w branży kosmicznej.

  Spotkanie młodych, podkarpackich innowatorów z Arturem Chmielewskim ma charakter przede wszystkim inspiracyjny. Artur podzieli się swoim doświadczeniem wynikającym z wieloletniej pracy w NASA, ale także zmotywuje młodych ludzi do realizacji własnych, kosmicznych projektów. Jako Podkarpackie Centrum Innowacji stale podejmujemy działania, których celem jest rozwijanie kosmicznego potencjału uczniów i studentów z naszego regionu – mówi Łukasz Bonarek, dyrektor zarządzający Podkarpackiego Centrum Innowacji. Spotkanie z Arturem B. Chmielewskim odbywa się w ramach spotkań New Space Leaders.

  W środę, 16. listopada odbędzie się spotkanie pt. „Polski przemysł we współpracy z NASA. Możliwości, perspektywy, wyzwania.”. Skierowane jest ono do przedstawicieli nauki i biznesu, w trakcie którego Artur Chmielewski wskaże możliwości aspekty współpracy z NASA. Wydarzenie będzie także okazją do dyskusji dotyczącej tego, jaką szansą dla Podkarpacia mogą być przyszłe misje kosmiczne NASA w kontekście rozwoju jednej z Regionalnych Inteligentnych Specjalizacji: Lotnictwo i Kosmonautyka.

  Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, ale wymagana jest wcześniejsza rejestracja pod tym linkiem.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com