sobota, 20 kwietnia, 2024
+

Remis Apklan Resovii na zakończenie ligowego roku

Apklan Resovia na zakończenie ligowego roku podzieliła się punktami w niedzielnym spotkaniu z Zagłębiem Sosnowiec 2-2. Gole dla Resovii zdobyli Maciej Górski i Radosław Adamski.

W 6. minucie to goście z Sosnowca mogli wyjść na prowadzenie. Do piłki dośrodkowanej tuż na murawą z lewej strony próbował dojść Maksymilian Banaszewski, ale Branislav Pindroch nie dał się zaskoczyć.

W 12. minucie wynik otworzyli gospodarze, a konkretnie Maciej Górski, który wykorzystał dośrodkowanie Kamila Antonika z prawej strony boiska. Doświadczony napastnik rzeszowian strzałem głową pokonał Macieja Gliwę.

W 20. minucie Kamil Antonik z okolicy 11 metra próbował pokonać bramkarza Zagłębia. Dobitka ze strony Macieja Górskiego głową również nie była skuteczna.

W 43. minucie Radosław Bąk, chciał zagrać do tyłu do kolegi, z tego podania wyszła asysta. Piłka trafiła do niekrytego Marka Fabrego, który stanął oko w oko z bramkarzem Resovii i pewnym uderzeniem wyrównał stan spotkania.

W 55. minucie Górski nie wykorzystał bardzo dobrej okazji do strzelenia swojej drugiej bramki.

W 60 minucie Banaszewski wycofał do Dawida Gojnego przed pole karne. Obrońca sosnowiczan zdecydował się na uderzenie, ale piłka po tym strzale przeleciała tuż obok słupka.

W 77. minucie Radosław Adamski zatańczył w narożniku pola karnego. Zdecydował się na uderzenie i przepięknym uderzeniem umieścił piłkę w siatce. Tuż obok rozpaczliwie interweniującego Gliwy.

W 81. minucie Paweł Wojciechowski uderzył z pierwszej piłki po podaniu z lewej flanki. Piłka po jego uderzeniu trafiła w poprzeczkę. Niestety nie przekroczyła całym obwodem linii bramkowej. Co było też sprawdzane przez sędziów VAR.

W drugiej minucie doliczonego czasu gry. Goście z Sosnowca doprowadzili do wyrównania. Zza linii bocznej dalekim wrzutem próbowali zaskoczyć obrońców Resovii. Karol Chuchro trącił futbolówkę, która trafiła pod nogi byłego zawodnika Stali Mielec Mateusza Bodziocha. Obrońca Zagłębia uderzeniem pod poprzeczkę wyrównał stan meczu.

RESOVIA – ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC 2-2 (1-1)