piątek, 29 marca, 2024
+

Apklan Resovia przegrała w Siedlcach z Pogonią, kończąc przygodę w Pucharze Polski

W dzisiejszym spotkaniu 1/8 finału Pucharu Polski Resovia Rzeszów przegrała w Siedlcach z miejscową Pogonią 0-1 (0-0). Tym samym odpadła z Pucharu Polski. Jedyną bramkę w spotkaniu strzelił w 79. minucie Nikodem Fiedosewicz.

W 5. minucie Pedro Vieira próbował zaskoczyć Jakuba Kowynia. Jednak uderzenie portugalskiego pomocnika nie sprawiło kłopotów bramkarzowi Pogoni Siedlce.

W 8. minucie odpowiedzieli gospodarze, na uderzenie zdecydował się Damian Nowak po dośrodkowaniu z lewej strony boiska, ale napastnik gospodarzy nie trafił czysto w piłke. Bez problemów piłkę złapał Nikodem Sujecki.

W 24. minucie długie podanie w kierunku Macieja Górskiego. Były napastnik Pogoni Siedlce walczył z obrońcami próbując opanować piłkę. Po wybiciu przez obrońcę do bezpańskiej piłki doszedł Bartłomiej Wasiluk, który zdecydował się na płaskie uderzenie zza pola karnego. Jednak jego strzał był za lekki, żeby zaskoczyć bramkarza drużyny prowadzonej przez Marka Saganowskiego.

W 39. minucie Bartłomiej Eizenchart zagrał piłkę w kierunku Pawła Wojciechowskiego, ten podciągnął kilka metrów oddał do Górskiego, który rozciągnął na prawą stronę do Waisluka, ale pomocnik gości uderzył mocno nad poprzeczką.

Tuż przed przerwą na uderzenie z narożnika pola karnego zdecydował się Kamil Antonik. Futbolówka po jego uderzeniu leciała tuż przy słupku, ale bramkarz Pogoni nie dał się zaskoczyć.

Dobrze w drugą połowę weszli gospodarze dzisiejszego spotkania. W 49. minucie z rzutu wolnego z lewej strony dogrywał w pole karne Damian Szuprytowski. Piłka trafiła do Cezarego Demianiuka, który w tłoku uderzeniem piętą próbował zaskoczyć Sujeckiego.

W 57. minucie Wojciechowski wygrał dwie przebitki, oddał do Viery, który zagrał wzdłuż pola karnego. Piłka trafiła do Antonika, ale jego uderzenie poszybowało wysoko nad poprzeczką. Gdyby było precyzyjne bramkarz gospodarzy mógłby mieć spore problemy.

W 79. minucie Nikodem Fiedosewicz podciągnął środkiem boiska oddał do lewej strony do Demianiuka, który spod linii bocznej dośrodkował wprost na głowę swojego kolegi, od którego dostał podanie. Fiedosewicz zamknął akcję na dalszym słupku precyzyjnym uderzeniem głową umieścił piłkę w siatce.

W 85. minucie Szuprytowski był blisko podwyższenia wyniku spotkania. Wywalczył piłkę na lewej stronie po wyrzucie z autu, wpadł w pole karne, a piłka po jego uderzeniu trafiła w boczną siatkę.

W 88. minucie Eizenchart uderzył z rzutu wolnego ustawionego na około 20 metrze od bramki. Piłka po jego uderzeniu trafiła w poprzeczkę, ale niestety wyszła poza pole gry. Nie dając szans kolegom z drużyny na dobicie uderzenia.

POGOŃ SIEDLCE – RESOVIA 1-0