13,9 C
Rzeszów
piątek, 24 marca, 2023
+

  Grad medali dla bokserów Wisłoka Rzeszów na Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w Boksie

  Polecamy

  Krzysztof Gałkowski
  Krzysztof Gałkowski
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Reprezentacja województwa Podkarpackiego wywalcza 6 medali; 1 srebro i 5 medali brązowych. W trakcie XXX Młodzieżowych Mistrzostw Polski w Boksie w Mielcu. Trzy medale to trofea naszych Gladiatorów; srebro Adama Ziomka i medale brązowe; Michała Akoto Ampaw i Szymon Dębiak

  Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w Boksie odbywały się w Mielcu w dniach od 2-6 listopada.

  W klasyfikacji klubowej, na 84 Kluby, w tym jeden Zawodnik niestowarzyszony, Rzeszowski Klub Bokserski „Wisłok” zajął 2 miejsce w Polsce. To najlepsza laurka dla ciężkiej pracy naszego Sztabu Szkoleniowego: Wojciech Lipa, Oskar Nguyen Van, Mateusz Ziomek, Dominik Kida, Franciszka Batoga, Stanisława Osetkowskiego i Michała Akoto Ampaw.

  W Mistrzostwach wystartowało 151 Zawodników, w tym 7 reprezentantów Rzeszowskiego Klubu Bokserskiego „Wisłok”. Rzeszowscy zawodnicy pokazali sporo dobrego boksu.

  Adam Ziomek, w kategorii +92 kg zdobył srebro uznając wyższość nie jednogłośną decyzją sędziów 3:2 Oskara Safaryana, trzykrotnego Mistrza Polski Seniorów, Reprezentanta Polski, Zawodnika Bagdasarian Boxing Club Poznań. W drodze do finału Adam Ziomek pokonał w półfinale Radosława Kachela, reprezentującego Opolski Klub Bokserski Odra Opole oraz w ćwierćfinale Oskara Koperę, złotego medalistę Młodzieżowych Mistrzostw Polski 2021 i 2020 r. w kategorii +91 kg a reprezentującego BKS Orkan Gorzów Wielkopolski.

  Michał Akoto Ampaw w limicie wagowym 60 kg powtarzył sukces sprzed roku i wrócił z Mistrzostw z brązowym medalem ulegając w półfinale Illi Baderowi, reprezentującemu BOXERNIA SERCA KRAKOWA. Rywal Michała to obecny Mistrz Polski oraz reprezentant naszego kraju. W drodze do półfinału Michał pewnie pokonuje Szymona Skorupę reprezentującego Skorupa Boxing Team.

  Szymon Dębiak w limicie wagowym 67 kg przywozi brązowy medal. W walce półfinałowej Szymek uznaje wyższość Pawła Sulęckiego z Olympic Fight Club, aktualnego Mistrza Polski. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że Szymon nie ustępował Pawłowi Sulęckiemu w pełnym wymiarze 3 rund natomiast w walce finałowej Paweł Sulęcki pojedynek rozstrzygnął już w 2 rudzie. W drodze do półfinału Szymon Dębiak pokonał w bratobójczej, podkarpackiej walce Patryka Filipeckiego z Sekcja Bokserska MUKS Iryda Mielec a w 1/8 finału Bartosza Majewskiego, reprezentującego Klub Bokserski Champion Włocławek, ubiegłorocznego brązowego medalistę Mistrzostw Polski Juniorów.

  Kacper Putkowski w limicie wagowym 67 kg uległ w walce ćwierćfinałowej Danielowi Dołowemu reprezentującemu Klub Bokserski Nowy Dwór Mazowiecki, brązowemu medaliście Młodzieżowych Mistrzostw Polski 2021 r. w kategorii 63 kg. Kacper po świetnej walce musi uznać wyższość Rywala borykając się z kontuzją oka. W 1/8 finału Kacper odprawia z kwitkiem Dawida Bejma reprezentującego Garda Gierałtowice.

  Dawid Wites w limicie wagowym 80 kg w 1/8 finału uznaje wyższość Sejfulla Askhabova reprezentującego Województwo Mazowieckie, mającego za sobą start dla Organizacji Babilon Promotion. W 1/16 finału Dawid nie pozostawia złudzeń Bartoszowi Kilianowi, reprezentującemu Województwo Wielkopolskie.

  Szymon Szmyd w limicie wagowym 80 kg na Mistrzostwach toczy bój z Sejfulla Askhabovem i był zmuszony uznać jego wyższość pozostawiając sporo serca w ringu.

  Brat Szymona, Szczepan Szmyd podjął rękawicę w ćwierćfinale z Radosławem Kachelem, reprezentującym Opolski Klub Bokserski Odra Opole. W oczach sędziów pojedynek ten na swoją korzyść rozstrzygnął zawodnik z Opola.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com