Erin Nickerson, Konsul generalny Stanów Zjednoczonych w Krakowie, złożyła kurtuazyjną wizytę wojewodzie podkarpackiemu, Ewie Leniart.
Podczas spotkania wojewoda przedstawiła specyfikę i perspektywy rozwoju regionu. Rozmawiano także m.in. o doświadczeniach związanych z kryzysem migracyjnym.
Erin Nickerson pełni funkcję konsul generalnej Stanów Zjednoczonych w Krakowie od sierpnia 2022 roku. Jako przedstawicielka amerykańskiej służby dyplomatycznej od 2002 roku pracowała w Bangkoku, Rzymie, Kabulu, Tegucigalpie i Warszawie.
Pełniła również funkcję ekonomistki w misji USAID w Dhace. Erin Nickerson pracowała także w Waszyngtonie w Centrum Operacyjnym Sekretariatu Wykonawczego oraz w Biurze ds. Europejskich i Euroazjatyckich.
Erin ukończyła z wyróżnieniem NDU’s Eisenhower School, uzyskując tytuł magistra w dziedzinie bezpieczeństwa narodowego oraz strategii zasobowych. W 2021 roku otrzymała nagrodę Stowarzyszenia Inżynierów Logistyki, a w 2011 roku nagrodę sekretarza stanu za innowacyjność. Erin Nickerson posiada również dyplomy London School of Economics oraz University of Colorado at Boulder.