sobota, 9 grudnia, 2023
+

  Zaproszenie na konferencję „Technologia Biznes Inwestycje”

  Polecamy

  Patrycja Pelczar Reszko
  Patrycja Pelczar Reszkohttps://www.kurierrzeszowski.pl
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Jak zbudować strategię przedsiębiorstwa w obliczu kryzysu? Jak technologia zmienia biznes? Po co inwestować w start-upy? Na te i wiele innych pytań odpowiedzą eksperci w trakcie konferencji „Technologia Biznes Inwestycje”, która odbędzie się 23 listopada w budynku PCI ProtoLab przy ul. Lenartowicza 6 w Rzeszowie. Organizatorem wydarzenia jest Podkarpackie Centrum Innowacji.

  Konferencja „Technologia Biznes Inwestycje” to unikatowe wydarzenie w skali Podkarpacia, łączące współczesne wyzwania gospodarki z przełomowymi technologiami jutra.

  Fot. PCI

  Podkarpackie Centrum Innowacji integruje środowisko naukowe i biznesowe, poprzez tworzenie otwartej przestrzeni możliwości i warunków, w których współpraca obu tych środowisk będzie możliwa. Aby skutecznie realizować to zadanie musi być ono osadzone w aktualnej i realnej sytuacji ekonomicznej polskiej gospodarki.

  Dlatego właśnie na nasze wydarzenie zaprosiliśmy przedstawicieli czołowych firm produkcyjnych z województwa podkarpackiego, władz samorządowych, instytucji otoczenia biznesu oraz znamienitych naukowców o międzynarodowym uznaniu. Różnorodność zaproszonych gości pod względem wiedzy i doświadczeń może w przyszłości przyczynić się do wzrostu inwestycji w innowacyjne projekty technologiczne realizowane w województwie podkarpackim.

  – wyjaśnia Timea Sulenta – Pluta, Dyrektor Zarządzający ds. Komercjalizacji Badań PCI.

  Wydarzenie skierowane jest do naukowców, przedsiębiorców i inwestorów, głównie z województwa podkarpackiego. Naukowcy biorący udział w konferencji dowiedzą się m.in. jak w ciekawy sposób zaprezentować wyniki swoich badań, gdzie pozyskać środki na rozwój oraz jak znaleźć przedsiębiorstwa branżowe do wspólnych projektów B+R.

  Dla przedsiębiorców wydarzenie będzie okazją do zapoznania się z dedykowanymi dla nich, aktualnymi instrumentami finansowymi, wzięcia udziału w dyskusjach na temat obecnej sytuacji rynku pracy , wyjścia na rynki zagraniczne czy zaktualizowania wiedzy dotyczącej korzyści z wdrożeń B+R np. ulg podatkowych.

  W trakcie wydarzenia, inwestorzy biorący w nim udział uzyskają dostęp do zespołów naukowych opracowujących innowacyjne technologie oraz będą mogli podzielić się doświadczeniem wśród osób z sektora prywatnego zainteresowanych inwestowaniem w start-upy.

  Konferencja „Technologia Biznes Inwestycje” to cztery bloki tematyczne, pełne inspirujących prelekcji i merytorycznych debat. Jednym z ekspertów, który podzieli się swoją wiedzą z uczestnikami będzie Aleksander Goszczycki, Wiceprezes Zarządu Matic Sp. z o.o. – W trakcie prelekcji opowiem o paradoksach świata cyberbezpieczeństwa i prywatności – jak jednocześnie możemy chronić naszą prywatność i jak z tego nie umiemy skorzystać. Opowiem także o roli Big Techów i jaki wpływ mają na nasze cyberbezpieczeństwo. W drugiej części wykładu postaram się udzielić kilka praktycznych rad: jak zarządzać ryzykiem oraz jak poprawić swoją indywidualną ochronę cyfrową – zapowiedział Aleksander Goszczycki.

  Na uczestników konferencji będą również czekały trzy strefy wystawiennicze. Na jednej z nich, swoje możliwości badawcze zaprezentują laboratoria zrzeszone w Podkarpackiej Sieci Laboratoriów Badawczych i Wzorcujących. Druga to strefa partnerów, gdzie swoje programy zaprezentują instytucje otoczenia biznesu wspierające rozwój województwa podkarpackiego oraz regionalne i krajowe organizacje finansujące projekty B+R. Trzecia strefa to przestrzeń ProtoLab i możliwość zwiedzenia całego nowo otwartego budynku PCI ProtoLab.

  Patronat honorowy nad konferencją „Technologia Biznes Inwestycje” objęli: Wojewoda Podkarpacki Ewa Leniart oraz Marszałek Województwa Podkarpackiego Władysław Ortyl. Partnerami merytorycznymi wydarzenia są: Narodowe Centrum Badań i Rozwoju, Agencja Rozwoju Przemysłu S.A., Business Centre Club, Bank Gospodarstwa Krajowego i Podkarpacki Fundusz Rozwoju.

  Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, ale wymagana jest wcześniejsza rejestracja. Wszystkie informacje oraz agenda wydarzenia znajdują się na tej stronie.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com