czwartek, 28 marca, 2024
+

Jednobramkowe zwycięstwo Stali Rzeszów na zakończenie rundy jesiennej

Stal Rzeszów wygrała na wyjeździe w Bełchatowie ze Skrą Częstochowa 1-0 (0-0) Jedyną bramkę dla przyjezdnych z Rzeszowa strzelił Bartłomiej Poczobut w 76. minucie spotkania. Był to ostatni mecz rundy jesiennej.

W 5. minucie spotkania to Stal mogła wyjść na prowadzenie. Po dośrodkowaniu z lewej strony boiska do piłki doszedł Wiktor Kłos. Jednak uderzenie głową młodego pomocnika rzeszowskiej drużyny poszybowało nad poprzeczką.

W 17. minucie ponownie lewą stroną boiska próbowali zaskoczyć bramkarza Skry przyjezdni. Tym razem do dośrodkowania doszedł Bartłomiej Poczobut, ale jego uderzenie nie znalazło drogi do bramki, a piłka zahaczyła o boczną siatkę.

W 21. minucie Patryk Małecki zszedł do pola karnego zdecydował się na uderzenie z dystansu, ale piłka po jego strzale przeleciała minimalnie tuż obok słupki bramki strzeżonej przez Karola Szymkowiaka.

W 24. minucie Dawid Olejarka krótko rozegrał rzut rożny z Piotrem Głowackim, kapitan Stali

W 41. minucie kolejna dogodna okazja Stali. Po rzucie rożnym egzekwowanym przez Głowackiego. Piłka w zamieszaniu pod bramką trafiła do Olejarki, ale ten nie trafił czysto w piłkę, uderzając wysoko nad poprzeczką.

Tuż po przerwie piłka trafiła do Andreji Prokicia, który próbował zgrać piłkę przed bramkę. Ta trafiła do obrońców Skry, którzy wybili piłkę. Zrobili to na tyle źle, że do piłki doszedł Głowacki, który z dystansu prawą nogą próbował zaskoczyć bramkarza. Jego uderzenie poszybowało ponad bramką.

W 55. minucie dośrodkowanie z prawej strony boiska Wiktora Kłosa. Do podania doszedł Patryk Małecki. Jego uderzenie trafiło w poprzeczkę.

W 61. minucie Olejarka uderzył zza pola karnego po obrocie, ale trafił w poprzeczkę.

W 75. minucie Prokić dośrodkował z lewej strony, do piłki doszedł Damian Michalik, ale jego uderzenie zostało zablokowane.

W 76. minucie Bartłomiej Poczobut wykorzystał podanie od Michalika, uderzył zewnętrzną częścią stopy zza pola karnego, bez szans był bramkarz gospodarzy.

Na 3. minuty przed zakończeniem regulaminowego czasu gry najlepszą w tym spotkaniu okazję miał Adam Mesjasz. Doszedł do piłki, którą uderzył głową w kierunku lewego słupka. Przemysław Pęksa rzucił się w kierunku piłki, ale nie musiał interweniować, bo ta wyszła poza boisko.

SKRA CZĘSTOCHOWA – STAL RZESZÓW 0-1 (0-0)
    0-1 Bartłomiej Poczobut 76.

Skra: Szymkowiak – Flak, Szymański, Mesjasz, Czajka, Lukoszek – Sangowski (67. Damian Hilbrycht), Olejnik (81. Kacper Łukasiak), Sajdak, Nocoń – Kozłowski (67. Krzysztof Ropski).

Stal: Pęksa – Polowiec, Góra, Pajnowski (38. Krystian Wrona), Głowacki – Kłos (62. Damian Michalik), Poczobut, Wolski (80. Krzysztof Danielewicz), Olejarka, Prokić – Małecki (81. Kacper Piątek)

żółta kartka: Flak. sędzia: Kornel Paszkiewicz (Wrocław) widzów: 220