piątek, 29 marca, 2024
spot_img
+

    Muzeum Dobranocek zaprasza wszystkie dzieci na cykl zajęć w nowym roku szkolnym 22/23

    Polecamy

    Justyna Kozłowska
    Justyna Kozłowskahttps://kurierrzeszowski.pl/
    Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
    - Reklama -

    Muzeum Dobranocek przygotowało bogaty program zajęć muzealnych. Uczestnicy będą mieli możliwość miło i kreatywnie spędzać czas, rozwijać własne umiejętności, pobudzać wyobraźnię i bliżej poznać dobranockowych bohaterów. Proponowane spotkania mogą mieć formułę zajęć tematycznych lub twórczych – rozbudowanych o zadania plastyczne. Będą różne gry i zabawy, a także w tym i zajęcia edukacyjne o bajkowej, dobranockowej tematyce.

    ZAJĘCIA TWÓRCZE

    Akcja animacja

    Są to zajęcia zapoznające z etapami produkcji i realizacji dobranocek. Uczestnicy poznają działanie zoetropu i thaumatropu oraz wykonają własną zabawkę optyczną.

    Chronimy środowisko razem z Pszczółką Mają

    Zajęcia uwrażliwiające na przyrodę, na których uczestnicy poznają Pszczółkę i jej przyjaciół. Maja udzieli rad, jak postępować, aby zadbać o środowisko naturalne. Uczestnicy wykonają „EKO” prace plastyczne.

    Walt Disney przedstawia

    To zajęcia przybliżające bohaterów amerykańskiego studia filmowego. Prezentację uzupełnią mini quizy o disneyowskich bohaterach oraz wykonanie pracy plastycznej – uszy Myszki Miki.

    Cztery pory roku z Kubusiem Puchatkiem

    Zabawy wprowadzające uczestników w Stumilowy Las, który zmienia się wraz z porami roku. Uzupełnieniem zajęć będzie wykonanie postaci z magicznej gliny.

    Słoneczne malowanki

    Zajęcia plastyczne z wykorzystaniem mieszanych technik. Uczestnicy namalują pejzaże ulubionej bajki. Wprowadzeniem będzie prezentacja z charakterystyką dobranockowych postaci. Uczestników nie ominą zagadki oraz bajkowe „koło fortuny”.

    Między nami jaskiniowcami

    Wyprawa z Fredem Flinstonem w odległe czasu epoki kamienia. Będzie ona wyjaśniała bajkową rzeczywistość oraz zapozna uczestników z różnymi jaskiniami świata. Na koniec powstanie praca plastyczna inspirowana malarstwem jaskiniowym.

    Bolek i Lolek – co wiecie o tym duecie?

    Uczestnicy dowiedzą się, skąd wziął się pomysł na stworzenie Bolka i Lolka. Przyjaciele przedstawią najważniejsze zabytki stolicy Podkarpacia oraz pomogą w odnalezieniu ukrytych w Muzeum elementów, pozwalających wykonać pracę plastyczną.

    ZAJĘCIA TEMATYCZNE

    Dobranocka dobra na wszystko

    Zajęcia przybliżają postaci z filmów animowanych oraz wartości, które niosą bajki. Spotkania prowadzone będą z wykorzystaniem eksponatów, pomocy sensorycznych oraz interaktywnych zabawek.

    Efekty specjalne

    Zajęcia przedstawiające kulisy realizacji filmu animacyjnego. Uczestnicy stworzą efekty dźwiękowe z wykorzystaniem gry „na byle czym”. Na koniec wezmą udział w zabawie „jaka to melodia”, polegającej na odgadywaniu melodii z dobranocek.

    Różne wcielenia Reksia

    Zajęcia zwracające uwagę na potrzebę pomagania innym w oparciu o historie z udziałem najpopularniejszego pieska z kreskówki. Uczestnicy użyją swoich zmysłów oraz wezmą udział w budowaniu budy dla Reksia z klocków konstrukcyjnych.

    Na tropie smerfnej przygody

    Uczestnicy poznają cechy charakterystyczne poszczególnych mieszkańców smerfnej wioski. Następnie zaaranżują scenki z życia Smerfów z wykorzystaniem figurek oraz muzealnej makiety.

    Muzealne naj, naj, naj

    Zajęcia muzealne pozwalające na wyprawę w czasie do początków emisji dobranocek. Odbędzie się projekcja slajdów i przeźroczy, która pozwoli poczuć się jak w domowym kinie sprzed lat.

    Jacek i Agatka – tak to się zaczęło

    Zajęcia przedstawiające bohaterów pierwszej dobranocki. Zadaniem uczestników będzie odgrywanie krótkich scenek z dialogami ze scenariuszy Wandy Chotomskiej. Warsztaty teatralne pozwolą na poszerzenie doświadczeń małych aktorów.

    Z książki na ekran

    Uczestnicy poznają bohaterów animacji, których wcześniej stworzyła literatura. Wezmą udział w zabawach literackich oraz będą dobierać charakterystyczne rekwizyty do właściwych bajek.

    OFERTA DLA SZKÓŁ SPECJALNYCH

    Niezwykły świat bajek sprzed lat

    Uczestnicy poznają dobranockowych bohaterów, obejrzą ich przygody na dużym ekranie oraz wykonają prace plastyczne wyrażające emocje z przeżytego filmu.

    Misie nie nudzą mi-się

    Uczestnicy zajęć poznają misie z dobranocek. Rywalizując w duetach, wezmą udział w zgaduj – zgaduli. Ponadto wykorzystując materiały plastyczne, stworzą maski niedźwiadków.

    RAZ W MIESIĄCU

    Od bajki do dobranocki

    Zajęcia, na których uczestnicy poznają literackie pierwowzory dobranockowych bohaterów, wezmą udział w mini quizie oraz obejrzą projekcje animacji. (2zł/os.)

    REZERWACJA

    Telefon: 17 748 36 51 lub 17 748 36 52 w godzinach pracy Muzeum

    worek – piątek 9.00-17.00

    sobota – niedziela 10.00-18.00

    Zajęcia:

    – od wtorku do piątku

    – w siedzibie Muzeum Dobranocek w Rzeszowie

    – trwają 60 min.

    – grupa uczestników liczy 10-25 osób (większe grupy dzielimy podczas rezerwacji)

    CENNIK

    Zajęcia twórcze – 8 zł/os.

    Zajęcia tematyczne – 6 zł/os.

    Bilet wstępu do Muzeum – 6 zł/os.

    Usługa przewodnika – 25 zł/grupa

    Dla 2 opiekunów wstęp bezpłatny, gdy liczy powyżej 20 osób.

    Uwaga!

    Opiekun ma obowiązek pozostać z grupą przez cały czas pobytu w Muzeum

    - REKLAMA -
    - Reklama -

    Więcej artykułów

    - REKLAMA -

    Najnowsze artykuły

    - REKLAMA -
    WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com