poniedziałek, 4 grudnia, 2023
+

  Kolejne problemy Zarządu Transportu Miejskiego w Rzeszowie

  Polecamy

  Patrycja Pelczar Reszko
  Patrycja Pelczar Reszkohttps://www.kurierrzeszowski.pl
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  KRYTYKA PRASOWA

  Dopiero co ZTM w Rzeszowie odwoływał kolejne kursy autobusowe w mieście z powodu braków kadrowych kierowców, a dzisiaj kolejna informacja o utrudnieniach dla pasażerów!

  Pamiętamy również ogromne kolejki w Punktach Obsługi Podróżnego na przedłużenie ważności Rzeszowskiej Karty Miejskiej pod koniec września i początkiem października tego roku. Za te utrudnienia ZTM również przepraszał podróżnych w Rzeszowie.

  Dopiero przed południem na oficjalnym profilu ZTM na Facebooku pojawiła się informacja, że z powodu zaistniałej awarii chwilowo nie ma dzisiaj (2 listopada) możliwości zakupu biletu okresowego w części biletomatów stacjonarnych.

  A mamy początek miesiąca i wielu podróżnych po wczorajszym wolnym dniu w pracy, nauki (1 listopada – Wszystkich Świętych) chciało dzisiaj kupić bilet okresowy na listopad i spokojnie dojechać do celu. Zakup biletów jednoprzejazdowych to kolejne koszty poniesione przez korzystających z transportu publicznego w Rzeszowie. Kto im zwróci te pieniądze?

  Przypomnijmy, że od wczoraj obowiązuje nowy cennik biletów. Najczęściej kupowany bilet 40-minutowy zdrożał z 4 zł do 5 zł. Z kolei za bilet ważny przez 90 minut od momentu jego skasowania trzeba będzie zapłacić 8,20 zł. Cena biletu semestralnego, z którego korzystają studenci, wzrosła z 200 do 250 zł. Uczniowie za imienny bilet sieciowy zapłacą 314 zł. To podwyżka z 240 zł.

  W dzisiejszej informacji ZTM czytamy, że zakupu biletów okresowych można dokonać przez:

  ♦ stronę internetową https://ebilet.erzeszow.pl/Logowanie,

  ♦ w Punktach Obsługi Podróżnego:

  – ul. Lisa Kuli 20 czynne 10:00 – 19:30,

  – ul. Towarnickiego 7 Dworzec Lokalny czynne 8:00 – 17:30,

  – ul. Targowa 1 czynne 7:00 – 14:30,

  – Galeria Nowy Świat  ul. Krakowska 20 czynne 10:00 – 17:30,

  – Galeria Plaza ul. Rejtana 65 czynne 10:00 – 17:30,

  ♦ za pomocą aplikacji mobilnej: pl  lub mPay,

  ♦ oraz w następujących biletomatach stacjonarnych:

  – 12G Wyspiańskiego stadion 02,

  – 13A Szopena Filharmonia 02,

  – 20E Obrońców Poczty Gdańskiej pętla 08,

  – 24E Ofiar Katynia kładka 01,

  – 2G Witosa Wyspiańskiego 06,

  – 58D Paderewskiego kościół 05,

  – DL 01 Dworzec Lokalny.

  Jednocześnie spółka przeprasza za utrudnienia i informuje, że po przywróceniu pełnej funkcjonalności wszystkich biletomatów poinformujemy podróżnych niezwłocznie.

  W artykule z 20 października 2022 r. „Czy nowe stojaki rowerowe zostały dobrze wykonane?” pisaliśmy, co mieszkańcy Rzeszowa są sądzą o zamontowanych nowych stojakach na rowery w pobliżu kościoła farnego przy ul. Matejki oraz przy ul. Mickiewicza naprzeciw Teatru Maska.

  Wyznaczenie firmy, która wedle ustalonych wytycznych zamontuje kilka stojaków na rowery w różnych częściach miasta należało do Zarządu Transportu Miejskiego w Rzeszowie.

  Po zamontowaniu stojaków wyraźnie było widać, że wygląd konstrukcji znacznie odbiegał od tego, co określono w inwestycji.

  Między innymi dzięki opisaniu tej sprawy przez Kurier Rzeszowski, już dzień później, 21 października, na stronie internetowej ZTM w Rzeszowie pojawiła się informacja następującej treści”:

  Zamontowane niedawno na terenie rzeszowskiego śródmieścia stojaki rowerowe spotkały się z negatywnym odbiorem mieszkańców. W związku z tym Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie zobowiązał wykonawcę tego zadania do wprowadzenia poprawek. Uwzględnione w nich zostaną uwagi zgłoszone przez rzeszowian. Stojaki zostaną zdemontowane i poprawione… Wprowadzenie poprawek nie wiąże się z żadnymi dodatkowymi kosztami. Wykonawca zrobi je w ramach dotychczasowego wynagrodzenia.

  I jeszcze na koniec kolejna sprawa. Dzisiaj, 2 listopada o godz. 7.10 na skrzynkę mailową Kuriera Rzeszowskiego, kiedy przyszła z ZTM-u informacja o kursowaniu linii nocnych w nocy z 29 na 30 października 2022 r. w związku ze zmianą czasu z letniego na zimowy! (Wielkie zdziwienie!)

  Co się zatem dzieje w siedzibie Zarządu Transportu Miejskiego w Rzeszowie? Z czego wynikają kolejne kłopoty spółki? I pytanie, co należy zmienić, poprawić, by mieszkańcy Rzeszowa, korzystający z miejskiej komunikacji mieli poczucie, że warto zostawić samochód pod domem, blokiem, w garażu i wsiąść do autobusu MPK.

  A MPK cały czas osiąga ujemne wyniki finansowe i Miasto nadal nie ma pomysłów na zmianę tej sytuacji. Zakupiono kolejne bardziej ekonomiczne autobusy, wprowadzono przystanki na żądanie, podniesiono ceny biletów o blisko 25%. Mówi się od wielu lat kolejce nadziemnej, a ostatnio o tramwajach. W znaczącej liczbie polskich miast mieszkańcy chętnie wybierają konkurencyjny transport publiczny. Ale nie w Rzeszowie. Dlaczego? Bo pewnie nie jest konkurencyjny. W dodatku co rusz kolejne kłopoty z miejskim przewoźnikiem.

  Czekamy na Państwa komentarze i uwagi pod artykułem i na Facebooku Kuriera Rzeszowskiego.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com