-0,4 C
Rzeszów
wtorek, 28 marca, 2023
+

  Ułóż origami z papieru zapisując się do klubu działającego przy Rzeszowskim Inkubatorze Kultury

  Polecamy

  Justyna Kozłowska
  Justyna Kozłowskahttps://kurierrzeszowski.pl/
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Dokładnie tydzień temu, bo 24 października bieżącego roku obchodziliśmy prawdziwe, kalendarzowe święto origami. Są to zajęcia związane z nauką tworzenia przeróżnych kształtów w tym samolotów, stateczków, w końcu pięknych łabędzi, kwiatów. Jak się okazuje, posiadając odpowiednią wiedzę oraz umiejętności, można wykonać z pomocą zwykłej kartki papieru prawdziwe cudeńka! Z tego względu też Rzeszowski Inkubator Kultury razem z Fundacją Koi Koi zaprasza wszystkich do zapisania się do Klubu Origami, który cyklicznie organizuje zajęcia w nowym sezonie artystycznym 2022/2023.  

  Choć sztuka składania papieru narodziła się w Chinach, szybko przywędrowała do Japonii. Origami uważane jest więc za tradycyjną japońską dziedzinę rękodzieła artystycznego. Nazwa pochodzi od japońskich znaków: „składać” (jap. oru) oraz „papier” (jap. kami). Origami jest szczególnie cenione za rozwijanie zdolności manualnych oraz kształtowanie wyobraźni przestrzennej. Do jego praktykowania potrzebna jest kartka papieru o odpowiedniej wielkości i kształcie (kluczowa jest gramatura papieru), a także znajomość lub instrukcja sekwencji zagięć, które finalnie utworzą pożądany kształt (np. rośliny, zwierzęta i in.)

  Szczegóły dotyczące spotkań w ramach Klubu Origami:

  Klub Origami to kilkumiesięczna seria warsztatów plastycznych prowadzona od podstaw jako cykl zajęć. W każdym miesiącu przewidziane są 1-2 spotkania. Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc (limit: 10 osób) należy się wcześniej zapisać i zarezerwować miejsce. Na spotkania mogą przyjść dzieci i młodzież, a także dorośli do 12 roku życia. Zgłoszenia należy wysyłać na adres mailowy – fundacja@koikoi.pl, w tytule wiadomości wpisując: “Klub Origami”. W treści wiadomości trzeba podać: imię i nazwisko uczestnika, jego numer telefonu do kontaktu oraz wiek zgłaszanego uczestnika. Jednorazowy udział w wydarzeniu nie wymaga zapisania się na cały cykl. Pierwszeństwo udziału mają osoby, które zapisują się na cały cykl.

  Koszt udziału: spotkania są bezpłatne, jednakże ze względu na konieczność przygotowania materiałów i zaangażowania edukatorów uczestnik ponosi koszt materiałów, który nie jest zwracany w przypadku nieobecności. Po dokonaniu zapisu trzeba wesprzeć także Klubu Origami, przekazując cegiełkę w kwocie 15 zł na osobę bezpośrednio na konto bankowe fundacji. W tytule przelewu należy wpisać: Darowizna na cele statutowe mBiznes. Numer konta bankowego to: 22 1140 2004 0000 3102 8187 0957

  Modele wykonywane będą na papierze o zróżnicowanej gramaturze i fakturze. Wszystkie zrobione figury uczestnicy mogą zabrać ze sobą. Spotkania realizowane w 1. i/lub 3. czwartek miesiąca w godz. 16:30 – 17:30 (60 min.)

  Harmonogram kolejnych spotkań:

  • Listopad 2022r.: 3, 17
  • Grudzień 2022r.: 1, 15
  • Styczeń 2023r.: 5, 19
  • Luty 2023r.: 2, 16
  • Marzec 2023r.: 2, 16
  • Kwiecień 2023r.: 6, 20
  • Maj 2023r.: 18

  Miejscem spotkań jest Rzeszowski Inkubator Kultury, znajdujący się przy ulicy Jagiellońska 24 w Rzeszowie. Najbliższe spotkanie rozpocznie się w nadchodzący czwartek, 3 listopada ‘22 o godzinie 16:30 i potrwa do 17:30. Wszyscy, w tym organizatorzy serdecznie zapraszają!

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com