1,7 C
Rzeszów
poniedziałek, 30 stycznia, 2023
+

  Startuje konkurs dla dzieci ze szkół podstawowych na Podkarpaciu pod hasłem „Te co skaczą i fruwają…”

  Polecamy

  Justyna Kozłowska
  Justyna Kozłowskahttps://kurierrzeszowski.pl/
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Wszystkie dzieci zamieszkujące Podkarpacie, mogą wziąć udział w Podkarpackim Konkursie Literatura i Dzieci pod hasłem „Te co skaczą i fruwają… ” w trzech kategoriach – recytacja, piosenka oraz inscenizacja. Po rejonowych eliminacjach, odbędzie się finał konkursu, w trakcie którego jury wyłoni najlepszego zwycięzcę z każdej kategorii. W konkursie mogą wziąć udział wyłącznie uczniowie klas od 1 do 6 szkół podstawowych z naszego województwa.

  Hasło konkursowe „Te co skaczą i fruwają…”, odnosi się do zwierząt i pupili, o których będzie można opowiedzieć podczas rozgrywek. Uczniowie podstawówek zaprezentują twórczość wybitnych autorów, którzy w swoich utworach poruszają tematykę zwierząt, ich traktowania i obecności w  życiu dziecka i jego najbliższych.

  Uczestnicy prezentują 1 utwór wybranego autora. Oceniani będą w dwóch kategoriach – 1-3 oraz 4-6 klasy szkoły podstawowej. Dzieci podczas swojej prezentacji recytatorskiej lub muzycznej będą się musiały zmieścić w 5 minutach, z kolei podczas inscenizacji, czyli przedstawienia teatralnego czas trwania pokazu będzie wynosił do 10 minut.

  Jury oceniało będzie:  dobór repertuaru, interpretację, kulturę słowa, kreacje aktorskie, technikę wokalną, oprawę muzyczną, prawdziwość wypowiedzi, walory wychowawcze a także ogólny wyraz artystyczny.

  Eliminacje rejonowe będą przebiegać do końca listopada w terminach wyznaczonych przez Regionalne Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie, Centrum Kulturalne w Przemyślu, Tarnobrzeski Dom Kultury, Samorządowe Centrum Kultury w Mielcu, Gminny Ośrodek Kultury w Lubeni i Dom Kultury „Sokół” w Strzyżowie.

  Finał Konkursu odbędzie się w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie w dniach 13, 14 grudnia 2022 r. po wcześniejszych przesłuchaniach w rejonach. Nagrody rozdawane podczas przesłuchań rejonowych oraz finału ufundowane będą przez Dyrektora Wojewódzkiego Domu Kultury w Rzeszowie.

  Przy okazji, każde dziecko, które będzie brało udział w konkursie powinno także stworzyć kartkę świąteczną, Bożonarodzeniową, którą z to organizatorzy rozdadzą seniorom zamieszkującym Dom Pomocy Społecznej w Rzeszowie. Kartki z życzeniami będą zbierane zarówno w pierwszych, rejonowych eliminacjach jak i tych finałowych. Kartki dostarczone będą do domów pomocy jeszcze przed świętami i na pewno przyniosą dużo radości osobom starszym, mieszkańcom takich placówek.

  Dodatkowych informacji udziela:

  Edyta Gazda-Łuksa – 17 853 52 57 wew. 41

  Danuta Pado – 17 853 52 57 wew. 43

  Wojewódzki Dom Kultury w Rzeszowie

  ul. Okrzei 7, 35-002 Rzeszów

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com