środa, 17 kwietnia, 2024
spot_img
+

  Szkoła Podstawowa nr 23 w Rzeszowie pobiła rekord w liczbie czytających na przerwie

  Polecamy

  Patrycja Pelczar Reszko
  Patrycja Pelczar Reszkohttps://www.kurierrzeszowski.pl
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  W SP 23 im. Jana Pawła II w Rzeszowie, 28 października 2022 r. odbyła się III Międzynarodowa edycja VII Ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w czytaniu na przerwie pod hasłem „Przerwa na czytanie”.

  Celem akcji #przerwanaczytanie było pokazanie uczniom, że czytanie może być zabawą i sprawiać przyjemność. Organizatorzy przedsięwzięcia mają nadzieję, że taka przerwa z książką stanie się codziennością w SP 23.

  Akcja była podzielona na dwie części. Pierwsza rozpoczęła się o godz. 9:30 i miała charakter oficjalny. Zaproszeni goście: wiceprzewodniczący Rady Miasta Rzeszowa i Komisji Edukacji Mirosław Kwaśniak, mamy naszych uczniów – Katarzyna Franiszyn-Luciano i Patrycja Reszko oraz dyrekcja szkoły głośno czytali fragmenty wybranych publikacji.

  Następnie odbyła się parada uczniów przebranych za bohaterów literackich, którzy tłumnie robili sobie zdjęcia przy dekoracyjnej ściance. Około godziny 10:00, szkoła przystąpiła do bicia rekordu cichego czytania przeniesionych książek, które trwało 10 minut.  

  Do akcji przyłączyły się również oddziały przedszkolne oraz pracownicy szkoły. Razem czytało około 800 osób! 

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com