sobota, 25 maja, 2024
spot_img
+

  Liderzy regionu nagrodzeni – rozdano Podkarpackie Orły Wprost

  Polecamy

  Krzysztof Gałkowski
  Krzysztof Gałkowski
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  W piątek 28 października odbyła się uroczysta gala, na której wręczono nagrodę Orły Wprost województwa Podkarpackiego. Nagrody Orły Wprost przyznawane są w uznaniu za wyjątkową działalność na polu przedsiębiorczości, działalności samorządowej i promocji regionu.

  ORŁY WPROST, to najważniejsza nagroda WPROST będąca nawiązaniem do wyjątkowego wyróżnienia, które otrzymał wydawca „Wprost” od Instytutu im. Prezydenta Ryszarda Kaczorowskiego. Przesłaniem tej nagrody jest ‘Wysoko nieść biało – czerwoną’.

  Nagrody otrzymują właścicieli firm wywodzących się z poszczególnych regionów, które rozszerzają działalność na całą Polskę, i wprowadzają na rynek innowacje. Wyróżnienie w postaci Podkarpackiego Orła Wprost otrzymują także wójtowie gmin, prezydenci miast oraz marszałkowie województw, którzy skutecznie wykorzystują środki europejskie, oraz ambasadorowie regionu i aktywni działacze, którzy pracują dla jego rozwoju.

  Patronat nad nagrodą objęło ministerstwo funduszy i polityki regionalnej. Galę otworzyła wiceminister Małgorzata Jarosińska – Jedynak.

  To wydarzenie, dzięki któremu możemy podziękować, ale również docenić tych, którzy podczas pozwalają, aby województwo podkarpackie mogło się rozwijać. Województwo ma bardzo wiele do zaoferowania. Mamy prężnie działających przedsiębiorców i wspaniałych samorządowców. Mamy organizacje pozarządowe, które otwierają swoje serca wtedy, kiedy jest to potrzebne. Mam nadzieję, że te statuetki będą bodźcem do dalszych działań.

  Małgorzata Jarosińska – Jedynak, wiceminister Funduszy i Polityki regionalnej.

  W kategorii firma statuetkę Podkarpackiego Orła Wprost w 2022 roku otrzymało Sanockie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej, m.in. za udział w przełomowym projekcie wdrożenia technologii wodorowych w województwie podkarpackim.

  W kategorii samorządowiec nagrodę Orła 2022 odebrał wójt gminu Lubaczów, Wiesław Kapel. Nagrodę przyznano w uznaniu prężnych działań na rzecz rozwoju gminy i sprawnego pozyskiwania oraz wykorzystywania środków europejskich.

  W kategorii osobowość roku kapituła konkursu postanowiła przyznać nagrodę Orła prezesowi zarządu Portu Lotniczego „Rzeszów – Jasionka” Sp. z o.o. Nagrodę przyznano za doskonałe zarządzanie portem lotniczym, szczególnie za znalezienie recepty na sprawne jego funkcjonowanie w czasach kryzysu pandemicznego.

  Kapituła Konkursu Podkarpackie Orły Wprost 2022 zdecydowała o przyznaniu 7 nagród w kategorii Nagroda Specjalna, które trafiły do:

  Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego Grupa Bieszczadzka. To instytucja zasługująca na najwyższe uznanie za ciężką i oddaną pracę od 1961 roku na terenie Bieszczad i Beskidu Niskiego oraz zasługi i niecenioną pomoc niesioną celem ratowania zdrowia i życia ludzkiego.

  Fibrain Sp. z o.o. Oddział Zaczernie, firmy, która jest niezależnym polskim producentem technologii i systemów światłowodowych oraz fotonicznych. Przedsiębiorstwo aktywnie włącza się w pomoc na rzecz pomocy uchodźcom z Ukrainy poprzez organizację różnego rodzaju akcji.

  Rzeszowskiej Agencji Rozwoju Regionalnego S.A za podejmowanie nieustannych wysiłków na rzecz wszechstronnego rozwoju regionu Podkarpacia, za mobilizację potencjału środowisk lokalnych oraz działalność doradczą i usługową.

  Dorotę Jarocińską-Jęczmienionkę, dyrektor Podkarpackiego Banku Żywności. Laureatka została wyróżniona za szerokie spektrum działań na rzecz pomocy najuboższym grupom społecznym. Działania te skutkują zmniejszeniem obszarów niedożywienia oraz zmniejszaniem marnowania żywności.

  Podkarpackie Centrum Innowacji instytucja, która wspiera projekty badawcze, łączy środowisko naukowe ze środowiskiem biznesowym i rozwija kreatywne pomysły uczniów i studentów.

  Ekologicznego Gospodarstwa Rolnego Barbara i Mariusz Gumienny które wyróżnia się uprawą prastarych odmiany zbóż – płaskurki, samopszy i orkiszu. Powstają z nich różnego rodzaju makarony oraz mąka do wypieku chleba. Produkowana w gospodarstwie „orkiszowa kluska krojona” została wpisana na Listę Produktów Tradycyjnych prowadzoną przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

  G2A Arena Centrum Wystawienniczo–Kongresowe Województwa Podkarpackiego. Centrum pełni rolę hubu biznesowego i społecznego, który ze względu na swoje strategiczne położenie odgrywa istotną rolę w działaniach związanych z pomocą i wsparciem dla pogrążonej wojną Ukrainie.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com