sobota, 18 maja, 2024
spot_img
+

  Naukowcy z Rzeszowa mają pomysł jak pozbyć się wiadomości SPAM w mailach

  Polecamy

  Krzysztof Gałkowski
  Krzysztof Gałkowski
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Pracownicy naukowi Zakładu Systemów Złożonych na Wydziale Elektrotechniki i Informatyki Politechniki Rzeszowskiej dr Michał Piętal, dr hab. inż. Dominik Strzałka, prof. PRz i mgr inż. Paweł Kuraś znaleźli się w gronie laureatów konkursu organizowanego w ramach Carpathian Startup Fest 2022. Projekt MoVA – Koniec ze spamem!

  pośród 226 zgłoszeń na festiwal możliwość zaprezentowania się miały 24 najlepsze projekty, co daje współczynnik sukcesu wynoszący 9,42 (prawie 1 x 10) na tym etapie.  Do zespołów prezentujących się na konferencji wybrano projekt MoVA – Koniec ze spamem!  stworzony przez pracowników Zakładu Systemów Złożonych: dr. Michała Piętala, dr. hab. inż. Dominika Strzałki, prof. PRz i mgr. inż. Pawła Kurasia. Projekt ten dotyczy oprogramowania, które może realnie zlikwidować problem dzwoniących na telefon komórkowy – botów reklamujących usługi i produkty. W kategorii Idea Challenge zespół MoVA zdobył 1. nagrodę jury, a także nagrodę sponsora (Innergo Systems).

  Konkurs dla startupów był konkursem ogólnopolskim, a pośród 24 finałowych zespołów i firm jedynie kilka reprezentowało Rzeszów i Podkarpacie.

  Druga edycja Carpathian Startup Fest 2022, czyli podkarpackiego festiwalu startupów, organizowana przez Rzeszowską Agencję Rozwoju Regionalnego odbyła się 13–14 października br. w Rzeszowie. Pierwsza edycja konferencji odbyła się w październiku 2021 r. na terenie G2A Arena w Jasionce k. Rzeszowa.

  Tegoroczna edycja wydarzenia obejmowała nie tylko dwa dni pełne merytorycznych wystąpień i prelekcji wielu znamienitych gości z Rzeszowa i z całej Polski. W ramach Carpathian Startup Fest 2022 zorganizowany został także konkurs dla startupów. Konkurs podzielony był na trzy kategorie: Idea Challenge (pomysł biznesowy), Startup (startupy, działające już firmy) oraz Scaleup (startupy z przychodem powyżej 200 000 PLN).

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com