poniedziałek, 4 grudnia, 2023
+

  Wernisaż wystawy najpiękniejszych plakatów promujących sztukę Moliera, które zostały wyłonione podczas zorganizowanego konkursu

  Polecamy

  Justyna Kozłowska
  Justyna Kozłowskahttps://kurierrzeszowski.pl/
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Już 10 listopada będzie można zobaczyć w siedzibie teatru im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie, przy ul. Sokoła wyjątkową wystawę. Wernisaż odbędzie się 10 listopada, a rozpocznie się o godzinie 18:30.

  Z okazji przypadającej w 2022 roku rocznicy 400-lecia urodzin wybitnego francuskiego komediopisarza – Moliera, Teatr im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie w ramach Międzynarodowego Biennale Plakatu Teatralnego zorganizował konkurs na plakaty do jego sztuk powstałe w latach 2010-2022. Konkurs skierowany był do profesjonalnych twórców oraz studentów wyższych szkół plastycznych.

  W finale konkursu, oprócz rodzimych twórców, znalazły się prace artystów z Chorwacji, Niemiec, Iranu, Meksyku, Bułgarii, Chin, USA i wielu innych.

  Nagrody i wyróżnienia przyzna międzynarodowe Jury powołane przez Organizatorów konkursu. Otwarcie wystawy i ogłoszenie werdyktu odbędzie się 10 listopada podczas 60. Rzeszowskich Spotkań Teatralnych, następnie wystawa odwiedzi Litwę oraz Czechy.

  Wydarzenie realizowane w ramach Przestrzeni Sztuki.

  Program Przestrzenie Sztuki jest finansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, realizowany przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego oraz Narodowy Instytut Muzyki i Tańca.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com