wtorek, 5 grudnia, 2023
+

  Początkiem listopada startuje OFF-RZESZÓW. Będzie mnóstwo spektakli niezależnych teatrów z całej Polski

  Polecamy

  Justyna Kozłowska
  Justyna Kozłowskahttps://kurierrzeszowski.pl/
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Spektakle, koncerty i spotkania z twórcami – oto, co czeka fanów teatru offowego w listopadzie. Zbliża się OFF-RZESZÓW, czyli wybór najlepszych spektakli teatrów niezależnych z całej Polski. OFF-RZESZÓW organizowany przez Teatr im. W. Siemaszkowej w Rzeszowie rozpocznie się 10 listopada i potrwa pięć dni. Tegoroczny przegląd teatrów offowych jest częścią projektu Przestrzenie Sztuki, organizowanego przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego oraz Narodowy Instytut Muzyki i Tańca pod auspicjami Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

  Wyboru spektakli, które obejrzymy w ramach OFF-RZESZÓW dokonała Katarzyna Knychalska, redaktorka naczelna portalu Teatralny.pl i czasopisma o teatrach niezależnych „nietak!t”.

  Swoje spektakle w ramach OFF-RZESZÓW zaprezentują Sticky Fingers Club (spektakl pod tym samym tytułem) – zespół aktorów-tancerzy, absolwentów bytomskiego Wydziału Teatru Tańca, kultowy Teatr Kana ze Szczecina w koprodukcji z Teatrem Akhe („Sit-down tragedy”), kolektyw Hertz Haus ze spektaklem „Unbody”, który otrzymał pierwszą nagrodę w Ogólnopolskim Konkursie na Najlepszy Spektakl Teatru Niezależnego „The Best Off” 2022 oraz poznańska Scena Robocza z projektem „Warunki zabudowy” – spektaklem z pogranicza teatru plastycznego i performance. Wszystkie spektakle obejrzymy w Teatrze Maska, a po każdym z nich organizatorzy przeglądu zapraszają na rozmowy z twórcami.

  Dodatkowo, w ramach OFF-RZESZÓW, widzowie będą mogli wziąć udział w koncercie „Czosnek i miód” w wykonaniu Kapeli Hałasów i promocji książki. Na 17 listopada zaplanowana została także premiera multimedialnego audio-spektaklu pt. „Scena Wyobraźni” w reż. Tomasza Mana.

  PROGRAM

  10.11 (czwartek)————————————————————————   

  17:00 ̵ koncert CZOSNEK I MIÓD Kapeli Hałasów / Teatr Maska / 70’

  11.11 (piątek)—————————————————————————-

  17:00 ̵ SIT-DOWN TRAGEDY* reż. M. Isaev, P. Semchenko, koprodukcja Teatr Kana & Teatr Akhe / Teatr Maska / 100’

  12.11 (sobota)————————————————————————–

  17:00 ̵ A. Grabowski, Z. Szumski WARUNKI ZABUDOWY* reż. A. Grabowski, Stowarzyszenie Scena Robocza / Teatr Maska / 75’ (1 przerwa)

  13.11 (niedziela)————————————————————————

  17:00 ̵ STICKY FINGERS CLUB* wykonanie: D. Komędera-Miśkiewicz, D. Wiak, D. Wię[1]cek, M. Witkowska, Sticky Fingers Club, / Teatr Maska / 60’

  14.11 (poniedziałek)——————————————————————-

  17:00 ̵ ŻYCIE NIEDOKOŃCZONE, z Lechem Racza[1]kiem rozmawia Jacek Głąb / pomocja książki / redaktor książki Dariusz Kosiński w rozmowie z Jac[1]kiem Głombem / Szajna Galeria

  19:00 ̵ Hertz Haus UNBODY*, Hertz Haus / Teatr Maska / 60’

  ————————————————————————————————-

  * po spektaklach rozmowy z artystami będzie prowadziła Katarzyna Knychalska

  Wydarzenie zrealizowane jest w ramach Przestrzeni Sztuki. Program finansowany jest ze środków Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego realizowany przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego oraz Narodowy Instytut Muzyki i Tańca.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com