sobota, 20 kwietnia, 2024
+

Bezbramkowy remis Stali Rzeszów w Katowicach z GKS-em

Stal Rzeszów zremisowała w Katowicach z GKS-em 0-0 w ostatnim, meczu 15. kolejki Fortuna 1 Ligi. Od 88. minuty Stalowcy grali w przewadze, po drugiej żółtej, a w konsekwencji czerwonej kartce dla Michała Kołodziejskiego.

W 11. minucie po podaniu w pole karne uderzał Dawid Olejarka. Piłka odbiła się od nóg interweniującego Arkadiusza Jędrycha i uderzyła w słupek bramki strzeżonej przez Dawida Kudłę.

Pierwszy kwadrans gry mógł się zakończyć prowadzeniem Stali. Stuprocentową okazję zmarnował były zawodnik GKS-u Katowice w rzeszowskich barwach Damian Michalik pomocnik gości znalazł się oko w oko z bramkarzem, który był dobrze ustawiony i obronił to uderzenie.

Swoje szanse podopieczni Rafała Góraka mieli głównie po stałych fragmentach gry. Po jednym z nich piłka spadła na głowę Jakuba Araka, który próbował zaskoczyć Przemysława Pęksę, ale strzelił prosto w ręce rzeszowskiego bramkarza.

W 47. minucie sędzia Mateusz Złotnicki wskazał na 11 metr. Po tym jak Arkadiusz Jędrych zagrał ręką we własnym polu karnym, próbując zablokować próbę dobitki.

Po długiej analizie materiału wideo na VAR. Pierwotna decyzja została cofnięta.

W 88. minucie piłkarze GKS-u Katowice musieli radzić sobie w „dziesiątkę” po drugiej żółtej i w konsekwencji czerwonej kartce dla Michała Kołodziejczyka.

Stal nie wykorzystała gry w przewadze w końcówce spotkania i mecz zakończył się bezbramkowym remisem. Był to pierwszy bezbramkowy remis Stali Rzeszów w tym sezonie.

GKS KATOWICE – STAL RZESZÓW 0-0

GKS Katowice: Kudła – Wasielewski, Jaroszek, Jędrych, Kołodziejski, Rogala – Błąd (81. Dominik Kościelniak), Dudziński (63. Alan Bród), Figiel, Arak (81. Patryk Szwedzik) – Roginić (63. Oskar Repka).

Stal Rzeszów: Pęksa – Polowiec (90. Dominik Marczuk), Góra, Oleksy, Głowacki – Michalik (82. Wiktor Kłos), Danielewicz, Wolski, Olejarka (82. Kacper Sadłocha), Prokić – Małecki (65. Ramil Mustafaev)

żółte kartki: Kołodziejski, Dudziński – Danielewicz, Głowacki, Góra. czerwona kartka: Michał Kołodziejski (88. minuta, Katowice, za drugą żółtą). sędzia: Mateusz Złotnicki (Lublin)