środa, 24 kwietnia, 2024
+

RUSZYŁA RUNDA REWANŻOWA W SUPERLIGA6 RZESZÓW – PODSUMOWANIE 6 KOLEJKI

W rozgrywkach Piłkarskiej Ligi Szóstek ” Superliga6 Rzeszów ” została rozegrana 6 kolejka jesiennego sezonu a zarazem pierwsza rewanżowa . W hicie kolejki PDK Live Rzeszów pokonało Emerytów Rzeszów i wróciło na fotel lidera . W kolejnych spotkaniach pewne zwycięstwa Serwis Kop Extreme Rzeszów nad Jednością Hucisko oraz Tigers Royals Błażowa nad Ideo.pl Rzeszów . Ruszyły zapisy do Pucharu Rzeszowa Jesień 2022 .

Dwadzieścia sześć bramek padło na boguchwalskim orliku w ramach 6 kolejki Super Liga6 Rzeszów Jesień 2022 . Aż dziesięciu trafień byliśmy świadkami w hicie kolejki gdzie PDK Live Rzeszów 7-3 pokonało Emerytów Rzeszów , jednego mniej trafienia byliśmy świadkami w pojedynku Ideo.pl Rzeszów , które 3-6 przegrało z Tigers Royals Błażowa . W ostatnim meczu padło siedem bramek gdzie Serwis Kop Extreme Rzeszów pokonało 5-2 ekipę Jedności Hucisko .

IDEO.PL RZESZÓW – TIGERS ROYALS BŁAŻOWA 3-6 ( 1-2 )

składy :

Ideo : Mateusz Pączek – Marek Wieleba , Miłosz Koszyk , Tomasz Chrobak , Bartosz Piestrzak , Ludomir Strutyński , Mariusz Stec

Tigers : Damian Kaczor – Jakub Wrona , Łukasz Stankowski , Daniel Moskal , Jan Pazdan , Sebastian Kornaś , Damian Mazur , Eryk Kocur , Fabian Starzak , Gabriel Rabczak

bramki : Stec x2 ( 6,34 ) , Koszyk ( 32 ) – Rząsa ( 2 ) , Mazur x2 ( 23 , 31 ) , Starzak x2 ( 27,38 ) , Pazdan ( 45 )

Gracz meczu : Damian Mazur ( Tigers )

Wyróżnieni : Mariusz Stec ( Ideo ) , Fabian Starzak ( Tigers )

Bardzo szybko goście wychodzą na prowadzenie , jednak cztery minuty poźniej Ideo wyrównuje . Kolejne minuty pierwszej odsłony to słaby mecz , niby Tigers prowadziło grę ale strzały ich były bardzo nie celne . Druga połowa już lepsza piłkarsko i obie drużyny się bardziej wykazywały umiejętnościami . Pewne i zasłużone zwycięstwo gości , których w zastępstwie za Bartka Kaczora prowadził Norbert Rabczak .

SERWIS KOP EXTREME RZESZÓW – JEDNOŚĆ HUCISKO 5-2 (1-1)

składy :

Extreme : Grzegorz Urban – Mateusz Amarowicz , Sebastian Duda , Mateusz Jarosz , Arkadiusz Molągowski , Michał Jeż , Krzysztof Kazik , Dariusz Malach , Kamil Kudła , Piotr Rogowski

Hucisko : Bartosz Hędrzak – Dawid Adamiak , Sebastian Selwa , Mateusz Krasoń , Bartosz Chudzik , Damian Rumak

bramki : Amarowicz x2 ( 2,40 ) , Rogowski x3 ( 36,38.39 ) – Selwa ( 24 ) , Rumak ( 41 )

kartki : Jarosz ( żółta )

Gracz meczu : Grzegorz Urban ( Extreme )

Wyróżnieni : Sebastian Selwa ( Hucisko ) , Rogowski ( Extreme )

Rewanżowe starcie sąsiadów z tabeli z miejsc 3 i 4 tym razem było dużo lepszym widowiskiem niż tydzień wcześniej . Hucisko na mecz przybyło tylko w sześciu i nie mieli zmiany , co jak się okazało było kluczem do porażki . Do 35 minuty grali jak równy z równym , niestety ostatni kwadrans ” siedli ” co skrupulatnie wykorzystał Extreme a szczególności Rogowski , który w trzy minuty skompletował hattrick . Przed nim na tablicy świetlnej wyświetlany był remis , za co na pewno zawodnicy gospodarzy są wdzięczni swojemu golkiperowi Urbanowi , który wybronił kilka „setek ” . Kolejna porażka ekipy z Huciska , która po dwóch kolejkach miała sześć punktów i po szóstej ich zdobycz się nie powiększyła . Extreme natomiast jest w grze nawet o ” majstra ” .

PDK LIVE RZESZÓW – EMERYCI RZESZÓW 7-3 ( 3-2 )

składy :

PDK : Georges Lukanzu – Jonathan Diusumbe Longe , Eliasz Płocica , Tomasz Reichel , Krzyszof Głowacz , Levon Vardanian , Bartłomiej Fluda , Lucjan Kuźniar , Maciej Krakowiecki

Emeryci : Maciej Surowiec – Michał Kaczyński , Sławomir Frączek , Karol Wilk , Oleksandr Lobas , Ramil Yevstuvsky , Marcin Siciarz , Marcin Porada ,

bramki : Lukanzu ( 11 ) , Płocica x2 ( 15, 39 ) , Longe x3 ( 20-k , 42,47 ) , Głowacz ( 40 ) – Lobas x2 ( 4,42 ) , Yevstuvsky ( 6 )

kartki : Yevstuvsky ( żółta ) Reichel ( czerwona )

Gracz meczu : Jonathan Diusumbe Longe ( PDK )

Wyróżnieni : Karol Wilk ( Emeryci ) , Eliasz Płocica ( PDK )

Hit kolejki na koniec dnia był emocjonujący do ostatnich 10 minutach , kiedy to Pdk pokazało swoją siłę i moc i dobiło rywala . Zaczęło się bardzo dobrze dla Emerytów , którzy po 6 minutach prowadzili 2-0 , obie bramki padły bardzo łatwo po koszmarnych błędach bramkarza , notabene piłkarza z pola , ponieważ ponownie nie było etatowego golkipera w szeregach gospodarzy . Jednak już na przerwę z minimalnym prowadzeniem schodziło PDK Po pauzie tak jak wspominaliśmy początkowo pojedynek był wyrównany ale w ostatnich 10 minutach swój show zrobił w polu Longe , prowadząc swoją drużynę do cennych 3 punktów i powrotu jego ekipy na fotel lidera rzeszowskiej superligi .

Więcej o rozgrywkach na stronach :

Ruszyły zapisy do Puchar Rzeszowa Super Liga6 Rzeszów Jesień 2022 , który odbędzie się 19 listopad 2022 ( sobota ) na orliku w Boguchwale . Puchar piłkarskich szóstek przeznaczony jest dla drużyn od IV ligi do B klasy z dużych boisk ( w sam raz aby podtrzymać formę po zakończeniu rundy ) a także dla drużyn firmowych , podwórkowych oraz amatorskich . Nagrodą główną jest Bilet na Puchar Polski Superliga6.pl , który odbędzie się w lipcu 2023 roku w Warszawie . Dla najlepszych drużyn i zawodników przygotowane także są puchary , medale oraz nagrody rzeczowe . Dla każdego uczestnika serwowany będzie także ciepły posiłek oraz napoje .

Zgłoszenia , informacje tel 503 954 173 lub e-mail : dan.mos@interia.pl .

Nasza redakcja jest patronem medialnym rozgrywek super ligowych oraz pucharu Rzeszowa .