czwartek, 18 kwietnia, 2024
spot_img
+

  Zakończył się VIII Kongres Mediatorów Szkolnych i Rówieśniczych

  Polecamy

  Patrycja Pelczar Reszko
  Patrycja Pelczar Reszkohttps://www.kurierrzeszowski.pl
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  W środę, 19 października 2022 r. w Rzeszowie odbył się VIII Kongres Mediatorów Szkolnych i Rówieśniczych. Jest to bardzo ważne wydarzenie wśród imprez oświatowych organizowanych na Podkarpaciu.

  Wydarzenie skierowane było do dyrektorów, pedagogów, psychologów, uczniów zrzeszonych w Klubach Mediatorów Rówieśniczych ze swoimi opiekunami oraz uczniów i nauczycieli, którzy chcą wzbogacić swoją wiedzę na temat mediacji.

  Fot. Kurier Rzeszowski

  Organizatorem wydarzenia byli: Podkarpacki Kurator Oświaty w Rzeszowie oraz Podkarpackie Centrum Mediacji, przy współpracy Instytutu Badań Edukacyjnych.

  Kongres miał na celu prezentację metod rozwiązywania sporów, wyposażenie mediatorów szkolnych i rówieśniczych w wiedzę na temat alternatywnych sposobów rozwiązywania konfliktów, integrację środowiska mediatorów rówieśniczych, prezentację dorobku szkolnych klubów mediatorów rówieśniczych, a także promocję szkół, w których działają kluby mediatorów rówieśniczych.

  Podczas otwarci kongresu Ewa Leniart, wojewoda podkarpacki, powiedziała:

  Nie ulega wątpliwości, jak istotną rolę pełnią mediacje w rozstrzyganiu sporów. Popularyzacja mediacji poprzez działalność mediatorów szkolnych i rówieśniczych z pewnością zaowocuje zwiększeniem liczby spraw kierowanych do mediacji, co pozytywnie wpłynie na atmosferę panującą w wielu szkołach.

  Głos zabrał również Stanisław Fundakowski, wicekurator oświaty w Rzeszowie:

  Uczniowie, którzy wiedzą, jak rozwiązywać konflikty bez porażek, w wersji „dwóch zwycięzców”, w przyszłości będą inaczej patrzeć na konflikty, w których będą uczestniczyć i będą umieć je właściwie rozwiązywać.

  Program kongresu został podzielony na moduły dla uczniów, dyrektorów i nauczycieli. Oprócz prelekcji wygłoszonych przez przedstawicieli Sądu Rejonowego w Rzeszowie i Instytutu Badań Edukacyjnych, w ramach spotkania odbyły się warsztaty dla młodzieży, nauczycieli oraz prezentacje dobrych praktyk.

  Fot. Kurier Rzeszowski
  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com