poniedziałek, 4 grudnia, 2023
+

  Ponad 52 mln zł na dofinansowanie przewozów autobusowych na Podkarpaciu w przyszłym roku

  Polecamy

  Patrycja Pelczar Reszko
  Patrycja Pelczar Reszkohttps://www.kurierrzeszowski.pl
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  O szczegółach naboru wniosków na dofinansowanie przewozów autobusowych w województwie podkarpackim na 2023 r. powiedziała w poniedziałek, 17 października, wojewoda podkarpacki, Ewa Leniart, na konferencji prasowej przed Urzędem Wojewódzkim.

  W konferencji prasowej uczestniczył również dyrektor Wydziału Infrastruktury Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego Rzeszowie, Krzysztof Sopel.

  Wnioski o objęcie dopłatą mogą składać organizatorzy publicznego transportu zbiorowego, o których mowa w art. 7 ustawy z dnia 16 grudnia 2010 r. o publicznym transporcie zbiorowym, z wyłączeniem związku metropolitalnego i ministra właściwego do spraw transportu.

  Ewa Leniart podkreśliła, że Rządowy Fundusz Rozwoju Przewozów Autobusowych jest programem realizowanym od 2019 r. Bieżący rok jest rekordowy, ponieważ udało się dofinansować 392 linie komunikacyjne o łącznej liczbie ponad 21 mln wozokilometrów. Następnie dodała:

  Liczymy na to, że podobnie, jak w latach minionych odzew ze strony organizatorów transportu publicznego będzie duży. Zapraszam do tego, aby podmioty uprawnione składały wnioski w ogłoszonym naborze na rok 2023. Czekamy na nie do 4 listopada bieżącego roku.

  Wypełnione wnioski wraz z załącznikami należy składać w okresie od 17 października do 4 listopada 2022 r. w wersji papierowej na adres Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego (ul. Grunwaldzka 15, 35-959 Rzeszów).

  Wzór wniosku o objęcie dopłatą znajdują się pod tym adresem internetowym.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com