poniedziałek, 24 czerwca, 2024
+

  Dzięki wsparciu wiceministra Marcina Warchoła w Nowej Dębie przywrócono całodobową obsługę komisariatu

  Polecamy

  Krzysztof Gałkowski
  Krzysztof Gałkowski
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Podczas briefingu prasowego 10 października przed Komisariatem Policji w Nowej Dębie poinformowano o wzmocnieniu jednostki o cztery etaty. Było to możliwe dzięki Programowi Modernizacji Policji na lata 2022-2025. W obecności Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie nadinsp. Dariusza Matusiaka i Wiceministra Sprawiedliwości Marcina Warchoła.

  Komisariat Policji w Nowej Dębie w powiecie tarnobrzeskim został wzmocniony o dodatkowe etaty. Dwaj funkcjonariusze już rozpoczęli służbę w zespole patrolowo-interwencyjnym, zasilając ogniowo prewencji. Natomiast dwa kolejne etaty zostaną uzupełnione w najbliższym czasie. Było to możliwe dzięki inicjatywie lokalnego samorządu, wspieranej przez Wiceministra Sprawiedliwości Posła na Sejm RP Marcina Warchoła oraz Komendanta Miejskiego Policji w Tarnobrzegu podinsp. Marka Pietrykowskiego. Wniosek o powiększenie załogi komisariatu zyskał akceptację kierownictwa Polskiej Policji.

  Kierownictwo garnizonu podkarpackiego na bieżąco współpracuje z samorządami w celu poprawy bezpieczeństwa na terenie województwa. Funkcjonariusze w celu realizacji zadań i wzmocnienia współpracy z lokalną społecznością, reagują na zagrożenia dzięki m.in. Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz programowi Dzielnicowy Bliżej Nas. Z uwagą skupiamy się na głosach dochodzących od społeczeństwa, aby w każdej miejscowości w naszym regionie żyło się spokojnie i bezpiecznie. Od 2015 roku na terenie województwa podkarpackiego przywrócono 16 posterunków Policji, w planach jest kilka kolejnych posterunków.

  nadinsp. Dariusz Matusiak, Komendant Wojewódzki Policji w Rzeszowie

  W Komisariacie Policji w Nowej Dębie docelowo służbę pełnić będzie 26 funkcjonariuszy. Stan osobowy jednostki tworzą: Komendant Komisariatu Policji, 8 funkcjonariuszy ogniwa kryminalnego, 17 funkcjonariuszy ogniwa prewencji w tym 3 dzielnicowych.

  w imieniu samorządu pragnę podziękować przedstawicielom Policji. Potrzeby miasta i gminy w Nowej Dębie są coraz większe, będą nowi mieszkańcy. Dziękuję, Panie Generale za troskę o bezpieczeństwo mieszkańców. Państwo musi być obecne w każdej miejscowości (…) Przełożenie na bezpieczeństwo mieszkańców ma z pewnością zasilenie kadrowe funkcjonariuszy Policji. Bardzo się ciszę, że wpłynęły 4 dodatkowe etaty, które są już zapełniane.

  Marcin Warchoł, wiceminister sprawiedliwości
  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com