wtorek, 19 marca, 2024
+

Wysokie zwycięstwo Koszykarzy OPTeam Stolaro Resovii Rzeszów

Koszykarze OPTeam Stolaro Resovii Rzeszów wygrali zdobywając po raz drugi z rzędu ponad 100 punktów. W sobotę podopieczni trenera Łukasza Lewkowicza pokonali Basket Hills Bielsko-Biała 102-71. MVP spotkania został Adrian Warszawski.

Sobotnie spotkanie to już drugie z rzędu, które rzeszowscy koszykarze wygrywają zdobywając co najmniej 100 punktów.

Rzeszowscy koszykarze przez całe spotkanie dyktowali tempo gry. Dość powiedzieć, że przyjezdni z Bielska-Białej ani przez moment nie byli na prowadzeniu. Szczególnie w pierwszej części spotkania na wysokim procencie wpadał rzut z dystansu. Do przerwy na poziomie 57%.

Mniej więcej od połowy pierwszej kwarty Resovia zaczęła stopniowo odskakiwać od przeciwnika, dobrze bronili na dobrym „procencie” trafiali do kosza przeciwnika.

Na dużą przerwę Bieszczadzkie Wilki schodzili prowadząc 55-35. Po dużej przerwie Resovia pierwsze minuty wygrała 11:7. Co w zasadzie pozwoliło zgromadzonym kibicom utwierdzić się, że mecz będzie wygrany. W czwartej kwarcie gdzie wynik był już ustalony, rzeszowscy trenerzy mogli wpuścić zawodników z ławki.

Kolejne spotkanie Resovia zagra na wyjeździe w Krakowie z TS Wisła Kraków w sobotę 15 października o 16:00

OPTeam Stolaro Resovia – Basket Hills Bielsko-Biała 102:71 (32:13, 23:22, 19:21, 28:15)

OPTeam Stolaro Resovia: Szpyrka 2 (6 as., 5 str., 2 prz.) Czerwonka 16 (2×3), Mamcarczyk 14, Warszawski 19 (2×3, 13 zb.), Wątroba 13 (10 zb.) oraz Argasiński 0, Krzywdziński 14 (4×3), Dobrzański 0, Gumiński 18 (3×3), Kindlik 6, Krupa 0, Sowa 0.

Basket Hills: Zub 30 (3×3, 8 zb.), Adamus 0, Fenrych 4, Łucka 12, Koćma 6 (2×3) oraz Janicki 0, Mach 0, Szybowicz 0, Kozaczka 15 (1×3, 8 zb.), Wiśniewski 0, Rejowski 0, Wróbel 4 (1×3).