czwartek, 25 kwietnia, 2024
+

Ważny wyjazdowy remis Stali Rzeszów z Arką w Gdyni

Stal Rzeszów zremisowała z Arką Gdynia 2-2 (2-2) w pierwszym niedzielnym spotkaniu 13. Kolejki Fortuna 1 ligi. Bramki dla rzeszowskiej drużyny zdobyli Piotr Głowacki i Bartłomiej Poczobut.

Bardzo dobrze w to spotkanie mogli wejść podopieczni Ryszard Tarasiewicza. Gospodarze mogli otworzyć wynik już w pierwszej minucie. Najpierw pojedynek z Przemysławem Pęksą, przegrał Karol Czubak, a dobitka Omrana Haydary’ego trafiła w słupek.

W 4. minucie bramkarz Stali faulował we własnym polu karnym Czubaka, który chciał wykorzystać prostopadłe podanie. Po nieprawidłowej interwencji rzeszowskiego bramkarza sędzia Bartosz Frankowski wskazał na 11 metr.

W 5 minucie Hubert Adamczyk pewnym strzałem otworzył wynik spotkania. Całkowicie myląc bramkarza.

W 12 minucie kapitan Stali Rzeszów Piotr Głowacki wyrównał również z rzutu karnego, który został podyktowany po analizie VAR.

W 14 minucie Arka próbowała ponownie odzyskać prowadzenie. Czubak wygrał pojedynek siłowy, ale musiał wycofać piłkę do afgańskiego napastnika gospodarzy, który źle przyjął piłkę i w efekcie ją stracił. Dobrym wysokim wyjściem z bramki wykazał się Pęksa.

W pierwszych 15 minutach gospodarze mogli prowadzić zdecydowanie. Co nie udało się w pierwszym kwadransie wykorzystał Janusz Gol, który zamknął dośrodkowanie z rzutu rożnego.

Tuż przed przerwą Stalowcy doprowadzili do wyrównania. Centra Franciszka Polowca została podbita przez defensywę Arki. Damian Michalik strącił piłkę głową do Bartłomieja Poczobuta, który popisał się silnym i efektownym uderzeniem z półwoleja.

Po dziesięciu minutach drugiej połowy Bardzo dobrze dośrodkował Patryk Małecki na dalszy słupek do Michalika. Piłkarz Stali uderzył nad bramką i ucierpiał w starciu z Marcelem Ziemannem.

W 59. minucie Małecki wdał się w drybling na lewej stronie pola karnego Arki. Jego płaskie uderzenie przeleciało obok słupka.

W 64. minucie Arka Gdynia za pomocą dwóch podań wyprowadziła kontratak! Aleman wypuścił Czubaka, dobrą interwencją popisał się Pęksa.

Błyskawicznie odpowiedziała Stal. Głęboka centra w kierunku Andeji Prokicia, a jego strzał głową sparował Kacper Krzepisz.

W 72. Zamieszanie w polu karnym Stali! Pęksa obronił strzał Adamczyka, błąd Pawła Oleksego próbował wykorzystać Czubak, który z dogodnej pozycji trafił w boczną siatkę.

W doliczonym czasie gry piłkę meczową miał Mateusz Żebrowski, ale jego uderzenie zostało zablokowane dodatkowo zawodnik Arki był na pozycji spalonej

ARKA GDYNIA – STAL RZESZÓW 2-2 (2-2)

1-0 Hubert Adamczyk 5. (k)
    1-1 Piotr Głowacki 12. (k)
    2-1 Janusz Gol 16.
    2-2 Bartłomiej Poczobut 44.

Arka Gdynia: Krzepisz – Tomal (80. Przemysław Stolc), Marcjanik, Dobrotka, Ziemann – Skóra (59. Mateusz Stępień), Gol, Adamczyk, Aleman, Haydary (89. Mateusz Żebrowski) – Czubak.

Stal Rzeszów: Pęksa – Polowiec, Góra, Oleksy (75. Kamil Pajnowski), Głowacki – Michalik (75. Wiktor Kłos), Poczobut, Wolski, Olejarka (89. Kacper Piątek), Prokić (89. Ramil Mustafaev) – Małecki (75. Kacper Sadłocha).

żółte kartki: Gol, Alemán, Stolc – Pęksa.

sędzia: Bartosz Frankowski (Toruń) widzów: 3921