2,7 C
Rzeszów
środa, 7 grudnia, 2022
+

  Teatr Maska zaprezentuje film pt. „Łukasiewicz – nafciarz romantyk”. Zaplanowane jest spotkanie z aktorami oraz samymi twórcami filmu po seansie

  Polecamy

  Justyna Kozłowska
  Justyna Kozłowskahttps://kurierrzeszowski.pl/
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Dzisiaj (6 października) o godz. 18.00 teatr Maska serdecznie zaprasza na specjalny pokaz filmu ŁUKASIEWICZ – NAFCIARZ ROMANTYK z udziałem twórców. W spotkaniu wezmą udział aktorzy: Mariusz Bonaszewski, Dagny Mikoś, Mateusz Mikoś, Kamil Dobrowolski oraz Bogdan Miszczak (producent) i autor zdjęć Mariusz Konopka. Rozmowę po projekcji poprowadzi Adam Głaczyński z Radia Rzeszów. Pokaz organizowany jest w ramach Roku Łukasiewicza. Bilety w cenie 5 zł od osoby są do nabycia online oraz w Kasie Teatru.

  Opis filmu:

  Scenariusz powstał w oparciu o rozmowę, jaką przeprowadził z Ignacym Łukasiewiczem Feliks Jan Szczęsny-Morawski. Zachował się tylko jeden egzemplarz książki z zapisem tej rozmowy – nosi ona tytuł „Światek Boży i życie na nim”.

  Film obejmuje lata 1848-1870, od momentu rozpoczęcia przez Łukasiewicza we Lwowie pracy farmaceuty, do uruchomienia rafinerii w Chorkówce. Produkcja pokazuje Ignacego Łukasiewicza jako bohatera ponadczasowego, powstańca, ale przede wszystkim twórcę przemysłu naftowego na terenach ubogiej Galicji. Dziś nie byłoby najważniejszego przemysłu światowego, gdyby nie geniusz Ignacego Łukasiewicza.

   Rezerwacje przyjmuje Biuro Organizacji Widowni:

  tel. 17 85 20 614 lub 17 85 01 360

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com