sobota, 25 maja, 2024
spot_img
+

  Krajowa Administracja Skarbowa obchodziła jubileusz pięciolecia powstania

  Polecamy

  Krzysztof Gałkowski
  Krzysztof Gałkowski
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  W Rzeszowie odbyły się wojewódzkie obchody Dnia Krajowej Administracji Skarbowej. Formacja ta powstała pięć lat temu w wyniku połączenia administracji podatkowej, Służby Celnej, oraz kontroli skarbowej. Uroczystość była okazją do uhonorowania osób od wielu lat związanych z pracą i służbą.

  Obchody rozpoczęły się mszą świętą w kościele oo. Dominikanów. Po niej goście wydarzenia przeszli do auli Politechniki Rzeszowskiej, gdzie odbyła się dalsza część uroczystości. Jej głównym punktem było wręczenie odznaczeń, medali i awansów dla najbardziej zasłużonych osób.

  Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) dba o realizację dochodów z tytułu podatków, należności celnych, opłat i niepodatkowych należności budżetowych. Chroni interesy Skarbu Państwa i obszaru celnego Unii Europejskiej. Zapewnia obsługę i wsparcie podatników w prawidłowym wykonywaniu obowiązków podatkowych i celnych.

  Strukturę KAS w województwie podkarpackim tworzą Izba Administracji Skarbowej w Rzeszowie wraz z podległymi 23 urzędami skarbowymi, Podkarpackim Urzędem Celno-Skarbowym w Przemyślu z trzema delegaturami oraz 14 oddziałami celnymi.

  Bieżący rok obfituje w ważne dla Krajowej Administracji Skarbowej rocznice, dlatego dzisiejsze obchody miały szczególny wymiar. KAS świętuje jubileusz pięciolecia działalności, dwudziestopięciolecia działalności laboratoriów celno-skarbowych oraz stulecia powstania w Polsce służby cywilnej. Uroczystość poprzedziła Msza Święta w kościele oo. Dominikanów. Następnie w auli Politechniki Rzeszowskiej odbyła się uroczysta zbiórka z udziałem funkcjonariuszy Służby Celno-Skarbowej oraz pracowników Krajowej Administracji Skarbowej, którzy zostali wyróżnieni medalami, odznakami oraz awansami na wyższe stopnie służbowe.

  Krajowa Administracja Skarbowa dba o budżet, dba o przychody, jest swoistym strażnikiem tego skarbca po stronie przychodów. Z okazji dzisiejszego święta życzę, aby Krajowa Administracja Skarbowa nadal tak prężnie się rozwijała, wykorzystując nowoczesne rozwiązania technologiczne, z korzyścią dla nas wszystkich

  Władysław Ortyl, marszałek województwa Podkarpackiego

  Honorowe odznaki Zasłużony dla Krajowej Administracji Skarbowej otrzymali przedstawiciele służb, inspekcji i agencji rządowych, które przez ostatni rok w sposób szczególny współpracowały z Krajową Administracją Skarbową na Podkarpaciu. Wyróżnienia wręczyła Anna Chałupa, podsekretarz stanu w Ministerstwie Finansów, Zastępca Szefa Krajowej Administracji Skarbowej.

  Swoje zadania realizujemy poprzez uszczelnienie systemu podatkowego, ochronę konkurencyjności polskiego biznesu, zwalczanie przestępczości ekonomicznej, obsługę ruchu towarowego na granicy a także poprzez znaczące podnoszenie usług cyfrowych.

  Witold Mrozek, dyrektor Izby Administracji Skarbowej w Rzeszowie

  Strukturę KAS w województwie podkarpackim tworzą Izba Administracji Skarbowej w Rzeszowie wraz z podległymi 23 urzędami skarbowymi, Podkarpackim Urzędem Celno-Skarbowym w Przemyślu z trzema delegaturami oraz 14 oddziałami celnymi.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com