środa, 22 maja, 2024
spot_img
+

  Jesteś osobą niepełnosprawną? Masz pasje? Zaprezentuj się w Plebiscycie Rzeszowscy Siłacze, to MY!

  Polecamy

  Patrycja Pelczar Reszko
  Patrycja Pelczar Reszkohttps://www.kurierrzeszowski.pl
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Plebiscyt realizowany jest przez Fundację ,,APROBATA’’ we współpracy z Urzędem Miasta Rzeszowa. Jego celem jest wyróżnienie osób, które pomimo swojej niepełnosprawności realizują swoje pasje i nie poddają się przeciwnościom losu.

  W plebiscycie Rzeszowscy Siłacze, to MY mogą wziąć udział mieszkańcy Rzeszowa posiadający orzeczenie o niepełnosprawności, a konkretnie uczniowie placówek edukacyjnych zlokalizowanych na terenie miasta, rzeszowskich instytucji publicznych i niepublicznych (takich jak Domy Pomocy Społecznej, Domy Seniora), sektora pozarządowego wspierającego osoby z niepełnosprawnościami (takich jak Warsztaty Terapii Zajęciowych).

  Statuetka okolicznościowa i Certyfikat Rzeszowscy Siłacze, to MY przyznawany jest w czterech kategoriach:

  • I Dzieci i młodzież do 18 roku życia
  • II Kobiety
  • III mężczyźni
  • IV Społecznik osoba z niepełnosprawnością.

  Kandydatury można zgłaszać w terminie do 5 listopada 2022 r., a uroczyste wręczenie Statuetki i certyfikatów odbędzie się 2 grudnia 2022 w czasie III Debaty „Rzeszów przyjazny osobom z niepełnosprawnością”.
  Regulamin plebiscytu dostępny wraz formularzem zgłoszeniowym znajduje się do pobrania w wersji elektronicznej na stronie internetowej Fundacji „APROBATA”.

  Wersję papierową dokumentów można odebrać w sekretariacie Wydziału Polityki Społecznej Urzędu Miasta Rzeszowa, ul. Kopernika 16 w Rzeszowie. W godzinach poniedziałek-wtorek, czwartek-piątek 7.30-15.30, środa 7.30-17.00.

  Fundacja „APROBATA”, współorganizator przedsięwzięcia wspiera integrację w życiu społecznym oraz dąży do przeciwdziałania wykluczeniu osób z niepełnosprawnościami i ich rodzin. Priorytetowy charakter mają te działania, które przyczyniają się do tworzenia warunków powszechnej dostępności, a także poprawy atrakcyjności Rzeszowa jako miasta przyjaznego dla wszystkich grup społecznych.
  Duży nacisk fundacja kładzie na pokazanie społeczeństwu pozytywnego wizerunku osób z niepełnosprawnościami, że wszyscy są jego integralną częścią i powinni cieszyć się pełnym uczestnictwem w życiu rodzinnym i społecznym.

  Fundacja została powołana 7 stycznia 2019 r., poprzez podpisanie aktu notarialnego, a 26 lutego wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego.

  Fundacja została założona w celu prowadzenie działalności w zakresie ochrony zdrowia, pomocy osobom chorującym na choroby reumatyczne i ich rodzinom, seniorom w województwie podkarpackim po przez prowadzenie inicjatyw o charakterze zdrowotnym, edukacyjnym, społecznym. Jest kontynuacją działań, które były realizowane jako Stowarzyszenie Reumatyków i Ich Sympatyków im. Hanki Żechowskiej Koło Podkarpackie „Podaj Dalej”.


  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com