piątek, 8 grudnia, 2023
+

  Pracownia badania narządu słuchu i narządu równowagi została otwarta w Rzeszowie

  Polecamy

  Krzysztof Gałkowski
  Krzysztof Gałkowski
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Pracownia Badań Narządu Słuchu i Narządu Równowagi Wojewódzkiego Zespołu Specjalistycznego przy ulicy Hetmańskiej 120 w Rzeszowie została otwarta. To miejsce, dzięki któremu osoby z problemami słuchowymi będą mogły otrzymać pomoc.

  Pracownia powstała w budynku przychodni przy ul. Hetmańskiej 120. Dzięki tej inwestycji pacjenci będą mogli korzystać z badań ABR, które służą do diagnostyki niedosłuchu zarówno u dzieci – np. w przypadkach opóźnionego rozwoju mowy, jaki i u dorosłych. Są również pomocne w diagnostyce onkologicznej, np. przy podejrzeniu guzów nerwu słuchowego.

  Przychodnia oferuje również badania VNG, które diagnozują i różnicują zawroty głowy, jako problem interdyscyplinarny w zakresie neurologii, laryngologii, okulistyki, rehabilitacji i innych chorób wewnętrznych, zarówno u dzieci, jak i u dorosłych. Badanie wychwytuje również zaburzenia równowagi po infekcji np. COVID-19.

  Jak podkreśla dyrekcja placówki, do poradni foniatryczno-audiologicznej WZS rejestruje się coraz więcej pacjentów z całego województwa podkarpackiego potrzebujących poszerzenia diagnostyki w kontekście konieczności wykonania powyższych badań. Ich dostępność w pracowni może w przyszłości zaowocować uczestnictwem w Programie Profilaktycznego Badania Zaburzeń Słuchu u Noworodków.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com