2 C
Rzeszów
środa, 7 grudnia, 2022
+

    Kierowca audi srogo zapłaci za brawurę na S19

    Polecamy

    Patrycja Pelczar Reszko
    Patrycja Pelczar Reszkohttps://www.kurierrzeszowski.pl
    Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
    - Reklama -

    Mieszkaniec powiatu przemyskiego, na drodze ekspresowej S19, znacznie przekroczył dopuszczalną prędkość. W miejscu, gdzie obowiązywało ograniczenie prędkości do 80 km/h, jechał z prędkością 182 km/h!

    W poniedziałek, 3 października około godz. 11.00, rzeszowscy policjanci ruchu drogowego, pełni służbę na trasie S19, na wysokości miejscowości Trzebuska. Funkcjonariusze zmierzyli prędkość z jaką poruszało się audi. W miejscu, gdzie obowiązywało ograniczenie prędkości do 80 km/h, kierujący pojazdem pędził z prędkością 182 km/h.

    Funkcjonariusze zatrzymali audi do kontroli drogowej. Za kierownicą auta siedział 40-letni mieszkaniec powiatu przemyskiego. Za przekroczenie prędkości o 102 km/h, kierujący został ukarany mandatem w wysokości 2,5 tys. złotych oraz 15 punktami karnymi.  

    Od 17 września br. weszły w życie ważne dla wszystkich użytkowników dróg zmiany w przepisach. To kolejny etap nowelizacji przepisów przyjętych w zeszłym roku, w tym ustawy Prawo o ruchu drogowym. To drugi etap wdrażania regulacji, (część przepisów obowiązuje już od 1 stycznia 2022), których nadrzędnym celem jest zwiększenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. 

    Również od 17 września zaczęła obowiązywać zmiana sposobu kasowania zgromadzonych punktów. Obowiązywać one będą przez dwa lata na koncie kierowców popełniających wykroczenia, a nie jak dotychczas przez rok. Zniesione zostają również szkolenia, po odbyciu których liczba punktów otrzymanych przez kierowcę ulegała zmniejszeniu.

    Zastosowanie w przypadku najbardziej poważnych wykroczeń, skutkujących poważnym zagrożeniem bezpieczeństwa ruchu drogowego będzie mieć tzw. „recydywa”. Sytuacja ta dotyczy złamania przepisów z tej samej grupy w ciągu 2 lat od ostatniego wykroczenia. Jeżeli tak się stanie, mandat drogowy będzie dwukrotnie wyższy niż dotychczas.

    Dotyczy to na przykład przekroczenia prędkości o:

    • 31-40 km/h – pierwszy raz: 800 złotych / recydywa: 1600 złotych
    • 41-50 km/h – pierwszy raz: 1000 złotych / recydywa: 2000 złotych
    • 51-60 km/h – pierwszy raz: 1500 złotych / recydywa: 3000 złotych
    • 61-70 km/h – pierwszy raz: 2000 złotych / recydywa: 4000 złotych
    • 71 km/h i więcej – pierwszy raz: 2500 złotych / recydywa: 5000 złotych.
    - REKLAMA -
    - Reklama -

    Więcej artykułów

    - REKLAMA -

    Najnowsze artykuły

    - REKLAMA -
    WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com