2,3 C
Rzeszów
środa, 7 grudnia, 2022
+

  Do 12 października można wysyłać swoje wiersze na Konkurs Poetycki im. Zbigniewa Jerzyny. Do wygrania nagrody pieniężne!

  Polecamy

  Justyna Kozłowska
  Justyna Kozłowskahttps://kurierrzeszowski.pl/
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  To już czwarta odsłona, zapoczątkowanego w 2010 roku Konkursu Poetyckiego im. Zbigniewa Jerzyny. Zainspirowany postacią poety Zbigniewa Jerzyny, Służewski Dom Kultury utworzył konkurs dla amatorów-poetów.

  „Jest ogromna grupa ludzi kochających poezję – nie wiadomo za co! Ani pieniędzy, ani znajomości. Poezja to miłość do bardzo kolczastej kochanki. A jednak są – i to mnie cieszy! ” – tak Ernest Bryll mówi w III-ej edycji konkursu.

  Warunkiem uczestnictwa w konkursie poetyckim jest nadesłanie zestawu od 1 do 3 wierszy własnego autorstwa, które nie były nigdy publikowane w wydawnictwach zwartych, czasopismach, stronach internetowych, e-bookach ani nagradzane w innych konkursach oraz formularza zgłoszenia. Prace konkursowe należy nadsyłać do 12 października 2022 r. (decyduje data stempla pocztowego). Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród nastąpi podczas  Gali  26 listopada 2022 r. w Służewskim Domu Kultury. O wynikach konkursu i dokładnym terminie wręczenia nagród Organizator powiadomi laureatów mailem lub telefonicznie.

  Protokół z posiedzenia jury zostanie opublikowany na stronie Organizatora: sdk.waw.pl oraz profilach na Facebooku (profil SDK oraz Zbigniewa Jerzyny) po rozstrzygnięciu konkursu.

  Laureaci konkursu otrzymują nagrody pieniężne, a wydarzenie zakończy uroczysta Gala.

  W jury konkursu poetyckiego w 2022 r. zasiądą wybitni literaci: Ernest Bryll, Sylwia Chutnik, Michał Zabłocki.

  Organizatorem „Konkursu Poetyckiego im. Zbigniewa Jerzyny” jest Służewski Dom Kultury z siedzibą w Warszawie. Jego zadaniami są z pewnością: odkrywanie talentów, promocja wartościowej twórczości oraz inspirowanie poezją Zbigniewa Jerzyny. W Konkursie mogą uczestniczyć osoby, które w dniu zgłoszenia ukończyły 13 rok życia. Warunkiem uczestnictwa w Konkursie jest wypełnienie formularza rejestracyjnego oraz zaakceptowanie postanowień niniejszego regulaminu.

  Formularz rejestracyjny dostępny jest na stronie www.sdk.waw.pl. Wypełniony formularz należy przesłać Organizatorom za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres: jerzyna@sdk.waw.pl. Można go również przekazać pocztą tradycyjną na adres Służewskiego Domu Kultury (ul. J. S. Bacha 15, 02-743 Warszawa).

  Warunkiem udziału w Konkursie Poetyckim jest nadesłanie wydrukowanych egzemplarzy – zestawu zawierającego od 1 do 3 wierszy. Nadesłane utwory poetyckie powinny być napisane wyłącznie w języku polskim. Organizatorzy nie ograniczają tematyki i formy wierszy. W konkursie nie mogą brać udziału utwory wcześniej publikowane lub nagradzane.

  Każdy wiersz powinien być nadesłany w czterech egzemplarzach. Zestawy winny być opatrzone godłem słownym (pseudonimem). Do zestawu należy dołączyć zaklejoną kopertę, opisaną takim samym godłem, w której należy umieścić dane osobowe (imię i nazwisko, adres, nr telefonu, e-mail) na załączonym do niniejszego regulaminu formularzu.

  Nagrodzonych laureatów Organizator zaprosi do występu podczas Gali konkursu. Udział w konkursie jest bezpłatny.

  Prace konkursowe należy nadsyłać do 12 października 2022 r. Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród nastąpi w dniu 26 listopada 2022 r. w Służewskim Domu Kultury. O wynikach konkursu i dokładnym terminie wręczenia nagród Organizator powiadomi laureatów mailem lub telefonicznie.

  Prace konkursowe oceni Jury powołane przez Organizatora. Laureaci konkursu poetyckiego otrzymają nagrody pieniężne:

  I nagroda – 3 tys. zł

  II nagroda – 2 tys. zł

  III nagroda – 1 tys. zł

  ZBIGNIEW JERZYNA, POETA, ROCZNIK 1938

  Urodził się na warszawskim Mariensztacie. Studiował Filologię Polską na Uniwersytecie Warszawskim. Debiutował w „Nowej Kulturze” w 1957 roku. Jego pierwsza książka ukazała się sześć lat później – był to zbiór wierszy „Lokacje”. Napisał ponad 200 słuchowisk radiowych, około 40 sztuk teatralnych w tym: „Tropy”, „Iskrą tylko” (nagrodzone na Międzynarodowych Targach Książki w Lipsku), „Rozmowy istotne”, „Kto wyprowadzi psa” oraz kilka widowisk telewizyjnych m. in.: „Widmo nocnej podróży”, „Gorący ślad”, „Księżyc w ruinach”, „Nike 43″, „Kłosy pochylone”.

  Wydał następujące książki: „Kwiecień”, „Realność”, „Coraz słodszy piołun”, „Modlitwa do powagi”, „Przesłanie”, „Wiersze wybrane”, „Erotyki”, „Moment przesilenia”, „Bo myśl z siebie zaczętą”, „Wybór wierszy”, „Małe rapsody”, „Pieczęcie”, „Wędrówka w słowie”, „Listy do Edyty”, „A potem już nie”, a ostatnioą „Saneczki”. Opracował i napisał wstępy do wielu wydawnictw takich autorów, jak: Jan Kochanowski, Jan Lechoń, Miron Białoszewski , Osip Mandelsztam, Anna Achmatowa, Rainer Maria Rilke. Jest autorem antologii „Poeci wyklęci” (od Villona do Morrisona).

  Zmarł 29 listopada 2010 roku w Warszawie.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com