czwartek, 18 lipca, 2024
+

  Wojewódzkie konsultacje Rady Dzieci i Młodzieży w Urzędzie Wojewódzkim

  Polecamy

  Krzysztof Gałkowski
  Krzysztof Gałkowski
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  W Rzeszowie odbyło się wojewódzkie spotkanie konsultacyjne Rady Dzieci i Młodzieży przy Ministrze Edukacji Narodowej. Rozmawiano na temat wyzwań przed jakimi stoi współczesna edukacja.

  Rada Dzieci i Młodzieży została powołana Zarządzeniem Ministra Edukacji i Nauki z dnia 11 stycznia 2022 r. na okres do 30 września 2023 r. W jej skład wchodzi 32 członków.

  Do zadań Rady należy podejmowanie stanowisk oraz wyrażanie opinii, w tym przedstawianie propozycji w kwestiach dotyczących dzieci i młodzieży w zakresie spraw objętych działem administracji rządowej oświata i wychowanie, w szczególności przedstawianie opinii na temat planowanych zmian, w tym propozycji rozwiązań.

  Na zaproszenie Podkarpackiego Kuratora Oświaty odpowiedziało ponad 40  szkół z naszego województwa. W konsultacjach wzięło udział ok. 80 uczniów. Spotkanie rozpoczął panel dyskusyjny pn. „Polska szkoła XXI wieku”. Młodzi ludzie rozmawiali też na temat telefonów w szkołach, hejtu, przemocy, zdrowia psychicznego i praw ucznia.

  Inauguracyjne konsultacje przeprowadzone przez Radę Dzieci i Młodzieży przy Ministrze Edukacji i Nauki odbyły się w województwie lubelskim 26 września br.

  Chcemy, żeby szkoła spełniała wasze oczekiwania, dlatego tak ważny jest głos młodego pokolenia – dyskusja o kwestiach, na które należy zwrócić szczególną uwagę, wymagających zmiany, przepracowania, ale też o tym, co jest pozytywne i co warto promować – powiedziała wojewoda, zachęcając młodzież do aktywnego udziału w konferencji. – Wasza obecność na dzisiejszych konsultacjach to najlepszy dowód na to, że zdajecie sobie sprawę z tego, jak ważne jest to, by współczesna szkoła nie odbiegała od szybko zmieniającego się świata, lecz dostosowując się do nowych warunków, nieustannie się modyfikowała i ulepszała. Tylko w ten sposób możliwe będzie odpowiednie przygotowanie uczniów do dorosłego życia i czekających ich wyzwań 

  Ewa Leniart, wojewoda podkarpacki
  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com