wtorek, 25 czerwca, 2024
+

  W samochodzie przechowywał ponad kilogram narkotyków

  Polecamy

  Patrycja Pelczar Reszko
  Patrycja Pelczar Reszkohttps://www.kurierrzeszowski.pl
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Funkcjonariusze rzeszowskiej Policji zatrzymali 63-latka podejrzewanego o przechowywanie w samochodzie narkotyków. Przy nim również znaleźli niedozwolone substancje. Okazało się, że był on poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności.

  63-latek z Rzeszowa był znany i poszukiwany przez policję. Zatrzymany przez kryminalnych z rzeszowskiej komendy najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie tymczasowym.

  Policjanci z wydziału kryminalnego uzyskali informacje o mężczyźnie, który może posiadać znaczne ilości substancji niedozwolonych. W sobotę wieczorem, udali się na jedno z rzeszowskich osiedli. Na parkingu zauważyli mężczyznę, który odpowiadał rysopisowi jakim dysponowali. Widząc, że mężczyzna niesie do auta jakiś pakunek, zatrzymali go. Był to 63-letni mieszkaniec Rzeszowa. Na pytanie policjantów o ewentualne posiadanie środków niedozwolonych, mężczyzna przyznał się.

  Dodatkowo podczas przeszukania jego samochodu policjanci znaleźli łącznie 400 woreczków z zawartością suszu roślinnego o łącznej wadze niemal 1053 gramów. Wstępne badanie wykazało w suszu, obecność mefedronu.

  Później sprawdzono inne miejsce, w którym mężczyzna mógł przechowywać narkotyki. Na działce, na jednym z ogródków działkowych na terenie Rzeszowa, zastali i wylegitymowali 46-letniego mieszkańca powiatu rzeszowskiego. Był to znajomy 63-latka. Podczas przeszukania funkcjonariusze znaleźli kolejne narkotyki. Użyty tester narkotykowy potwierdził, że jest to marihuana w ilości ponad 16 gramów.

  Obaj mężczyźni weekend spędzili w policyjnej izbie zatrzymań, a zebraniem materiału dowodowego w tej sprawie zajęli się policjanci z Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego rzeszowskiej komendy.                                                                                     

  W poniedziałek obaj mężczyźni usłyszeli zarzuty. 46-latkowi ogłoszono zarzut posiadania środków odurzających. Po zakończonych czynnościach procesowych został przewieziony do zakładu karnego. Mężczyzna był poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności za wcześniej popełnione kradzieże. Spędzi tam najbliższy rok.

  Natomiast 63-latek odpowie za posiadanie znacznej ilości narkotyków. Zgromadzony w sprawie materiał dowodowy został przekazany do Prokuratury Rejonowej dla miasta Rzeszów. Decyzją prokuratora został doprowadzony do Sądu Rejonowego w Rzeszowie, który zdecydował o jego tymczasowym aresztowaniu na okres trzech miesięcy.

  Za posiadanie narkotyków grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. Natomiast za posiadanie znacznej ich ilości środków odurzających, grozi nawet do lat 10 pozbawienia wolności.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com