środa, 17 kwietnia, 2024
spot_img
+

  Masz 12-14 lat? Zostań jurorem i przyznaj nagrodę najlepszemu filmowi podczas Young Audience Award 2022

  Polecamy

  Justyna Kozłowska
  Justyna Kozłowskahttps://kurierrzeszowski.pl/
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Podkarpacka Komisja Filmowa zaprasza młodzież w wieku 12-14 lat (osoby urodzone w latach 2008-2010) z województwa podkarpackiego do udziału w międzynarodowym wydarzeniu filmowym Young Audience Award – Nagroda Młodej Widowni Europejskiej Akademii Filmowej.

  Young Audience Award odbywa się corocznie od 2012 roku. Jest to siódma ogólnopolska, a trzecia podkarpacka, edycja tego prestiżowego wydarzenia. Młodzi jurorzy z 42 krajów europejskich wybiorą najlepszy film spośród trzech nominowanych produkcji dedykowanych młodej publiczności.

  Zostań jurorem 11. edycji Europejskiej Nagrody Filmowej!

  Tegoroczna edycja odbędzie się ONLINE (w dniach 7-11 listopada br.) oraz stacjonarnie w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie (12 listopada br.). Udział w wydarzeniu jest BEZPŁATNY.

  Zgłoszenia przyjmowane są do 24 października 2022 r.

  Nominowane filmy to wysokiej jakości produkcje europejskie, prezentowane na festiwalach międzynarodowych, nominowane do prestiżowych nagród i cieszące się uznaniem publiczności.

  Organizatorem wydarzenia jest Europejska Akademia Filmowa.

  W 2022 roku trzema nominowanymi filmami są:

  ANIMAL

  Reżyseria: Cyril Dion (Francja 2021)

  Dwójka nastoletnich aktywistów z misją uświadomienia światu zagrożenia związanego z wymieraniem gatunków.

  Bohaterowie zabierają nas w podróż po całym świecie, aby pomóc zrozumieć, dlaczego zwierzęta giną i co możemy zrobić, żeby odwrócić tę śmiertelną tendencję. Ciekawe rozmowy, inspirujące inicjatywy i zaangażowanie bohaterów dają nadzieję na lepszą przyszłość i sprawiają, że „Animal” to film wyjątkowy.

  DREAMS ARE LIKE WILD TIGERS

  Reżyseria: Lars Montag (Niemcy 2021)

  Dwunastoletni Ranji uwielbia pełne kolorów i energii filmy Bollywood. Nie chce niczego więcej, jak tylko stanąć przed kamerą ze swoim bohaterem, indyjską supergwiazdą Amirem Roshanem. I choć jego wielkie pragnienie wydaje się nieosiągalne, to Ranji przekonuje się, że o swoje marzenia trzeba walczyć – one same się nie spełniają. Nadzieja pojawia się wraz z przesłuchaniem do nowego filmu Amira Roshana. Sojusznikiem w walce o spełnienie marzeń okazuje się dziewczyna z sąsiedztwa, Toni.

  COMEDY QUEEN

  Reżyseria: Sanna Lenken (Szwecja 2022)

  Porywająca historia 13-letniej Sashy, która mimo przeogromnego smutku nie daje sobie przyzwolenia na płacz. Po śmierci mamy postanawia zostać stand-uperką, chcąc przywrócić uśmiech na twarzach innych – szczególnie swojego taty. Świetnie zagrany, poruszający do głębi triumf skandynawskiego kina dla młodego widza.

  Jak się zgłosić?

  Jeżeli masz 12-14 lat (urodziłeś się w latach 2008-2010), jesteś miłośnikiem kina i chcesz spróbować swoich sił jako filmowy juror, wypełnij formularz zgłoszeniowy dostępny tu: https://forms.gle/onEP8XyLaULPiKW86

  Formularz składa się z dwóch części. Pierwszą wypełnia juror, drugą rodzic lub opiekun prawny. Zgłoszenia przyjmowane są do 24 października 2022 r.

  Wyniki rekrutacji przesłane będą drogą elektroniczną do 26 października br.

  Jak to będzie wyglądać?

  Juror ma do wyboru dwie formy udziału w wydarzeniu:

  1. Online

  Każdy z jurorów musi posiadać własny adres mailowy oraz dostęp do urządzenia z łączem Internetowym. W dniach 7-11 listopada 2022 r. młodzi jurorzy będą uczestniczyli w pokazach online nominowanych filmów na platformie streamingowej. Każdy juror otrzyma indywidualny dostęp i będzie miał możliwość obejrzenia filmów w dogodnym dla siebie czasie.

  2. Stacjonarnie w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie (ul. S. Okrzei 7)

  W dniu 12 listopada 2022 r., w godz. 10.00-18.00, młodzi jurorzy będą uczestniczyli we wspólnych pokazach, którym towarzyszyć będą dyskusje po filmach. Organizator zapewnia obiad.

  Filmy posiadają napisy w języku polskim.

  Jurorzy są zobligowani do obejrzenia wszystkich trzech nominowanych filmów.

  W dniu 13 listopada br. chętni jurorzy będą mogli uczestniczyć w dyskusjach za pośrednictwem platformy Zoom oraz w europejskiej Gali Przyznania Nagród, udostępnionej za pośrednictwem strony YYA. Szczegółowy harmonogram wydarzenia zostanie przesłany jurorom, którzy zakwalifikują się do udziału.

  Wszelkie pytania należy kierować do Anity Drąg-Rutkowskiej na adres: a.dragrutkowska@podkarpackiefilm.pl lub pod numer telefonu 17 853 52 57 w. 38.

  Więcej informacji: https://podkarpackiefilm.pl/pl/edukacja/young-audience-award

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com