czwartek, 18 kwietnia, 2024
spot_img
+

    Młodzież debatowała dzisiaj o przyszłości współczesnej edukacji w Rzeszowie

    Polecamy

    Krzysztof Gałkowski
    Krzysztof Gałkowski
    Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
    - Reklama -

    W Podkarpacki Urząd Wojewódzki w Rzeszowie odbyły się wojewódzkie spotkanie konsultacyjne Rada Dzieci i Młodzieży Rzeczypospolitej Polskiej przy Ministerstwo Edukacji i Nauki. Przedstawiciele młodego pokolenia rozmawiali m.in na temat wyzwań współczesnej edukacji.

    Fundacja Misji Obywatelskiej jest obecna przy inicjatywach mających na celu zwiększanie zaangażowania młodzieży i młodzieżowych organizacji pozarządowych w życie publiczne przez wsparcie inicjatyw młodzieżowych, wzrost ich znaczenia w życiu publicznym oraz ich wzmocnienie instytucjonalne na terenie województwa podkarpackiego.

    Spotkanie rozpoczął panel dyskusyjny pn. „Polska szkoła XXI wieku”. Młodzi ludzie rozmawiali też na temat telefonów w szkołach, hejtu, przemocy, zdrowia psychicznego i praw ucznia.

    O tym, jak ważne jest to, by szkoła spełniała oczekiwania młodych ludzi, realizując jednocześnie misję edukacji i wychowania mówiła Wojewoda Podkarpacki Ewa Leniart.

    fot. Rada Dzieci i Młodzieży

    Zespół Fundacja Misji Obywatelskiej zauważył, iż podjęcie dodatkowych działań skierowanych do młodzieży w województwie podkarpackim jest konieczne. Istota wybrania województwa podkarpackiego jako miejsca do działania jest ściśle związana ze specyfiką regionu oraz profilem działalności organizacji.

    Mając na uwadze ogólną liczbę mieszkańców Podkarpacia, w której młodzież w wieku 15-29 lat stanowi jej znaczący wycinek, jak również liczbę szkół ponadpodstawowych i szkół wyższych, w której funkcjonują samorządy uczniowskie, studenckie, doktoranckie, a także koła naukowe, organizacje studenckie i szkolne ważne jest dotarcie ze wsparciem merytorycznym i finansowym, tak aby ważne działania dla młodzieży i społeczeństwa miały szansę osiągnięcia zakładanych celów.

    Cel ten jest osiągany, dzięki zastosowaniu mechanizmów umożliwiających partycypację młodych osób w życiu społecznym.

    Na zaproszenie Kuratorium Oświaty w Rzeszowie odpowiedziało ponad 40 szkół z Podkarpacia. W konsultacjach wzięło udział ok. 80 uczniów.

    Ponadto jak zauważa Pełnomocnik Rządu ds. Polityki Młodzieżowej, Sekretarz Stanu w Kancelaria Premiera Piotr Mazurek młodzieżowe rady i organizacje młodzieżowe skupiające wokół siebie młodzież potrzebują istotnego wsparcia – merytorycznego, finansowego i prawnego, tak aby ich działania nie tylko przynosiły zakładane rezultaty, lecz również mogły nabrać rozpędu, które umożliwią im nieprzerwane działanie i stały rozwój.

    - REKLAMA -
    - Reklama -

    Więcej artykułów

    - REKLAMA -

    Najnowsze artykuły

    - REKLAMA -
    WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com