wtorek, 19 marca, 2024
+

Pierwsze zwycięstwo koszykarzy OPTeam Stolaro Resovii Rzeszów w II lidze

Koszykarze OPTeam Stolaro Resovii Rzeszów wygrali po raz pierwszy w 2 kolejce II ligi koszykówki mężczyzn. Na wyjeździe w Gliwicach pokonując miejscowy GTK AZS Gliwice 119-85. Drużynę z Gliwic prowadzi pochodzący ze Stalowej Woli Marcin Kloziński.

Rzeszowscy koszykarze do Gliwic wybrali się z chęcią rewanżu po minimalnie przegranym pierwszym meczu sezonu. W Gliwicach nie pozwolili gospodarzom wejść dobrze w spotkanie. Po pierwszej kwarcie prowadzili 26:23. Po pierwszej połowie spotkania podnieśli prowadzenie do 11 punktów 61-50. Co pozwoliło patrzeć z optymizmem w dalszą część spotkania.

W drugiej połowie do dobrej gry ofensywnej podopieczni trenera Pawła Lewkowicza dołożyli bardzo dobrą grę defensywną. Po trzech kwartach na tablicy wyników widniał wynik 93-73 dla Resovii. Przed ostatnią ćwiartką tylko kataklizm mógł spowodować, żeby Bieszczadzkie Wilki tego meczu nie wygrały. W ostatniej części spotkania powiększyli zdobycz punktową. Co finalnie dało efekt w postaci wysokiego zwycięstwa różnicą 34 punktów.

GTK AZS Gliwice – OPTeam Stolaro Resovia Rzeszów 85:119
    (23:26, 27:35, 18:32, 17:26)

GTK AZS: Maciejewski 18 (1×3), Podulka 0, Marciński 2, Poradzki 0 (4 str.), Skrzypczyk 0 oraz Busz 30 (4×3), Gusławski 12 (4 str., 3 prz.), Misztal 2, Krzych 10 (2×3, 4 str.), Korczyk 3 (1×3), Jopek 2, Łaski 6.

OPTeam Stolaro Resovia: Szpyrka 9 (1×3, 11 as.), Mamcarczyk 29 (3×3, 5 as., 3 str., 5 prz.), Warszawski 15 (1×3), Czerwonka 5 (1×3), Krzywdziński 11 (2×3) oraz Gumiński 13 (1×3, 10 zb.), Wątroba 22 (5 as., 8 zb.), Krupa 6, Kindlik 5 (1×3), Argasiński 3 (1×3), Sowa 1, Dobrzański 0