poniedziałek, 4 grudnia, 2023
+

  Kolejne wcielenia do 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej

  Polecamy

  Krzysztof Gałkowski
  Krzysztof Gałkowski
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Kolejni ochotnicy dołączyli do 3 Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej im. płk. Łukasza Cieplińskiego, ps. „Pług”. To już siódme wcielenie do Wojsk Obrony Terytorialnej w tym roku w naszym województwie.

  1 października 2022 r. koszary podkarpackich terytorialsów zapełniły się ochotnikami,
  którzy chcą służyć w strukturach 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej.
  Ochotnicy rozpoczęli pierwszy dzień 16 dniowego szkolenia podstawowego i 8 dniowego
  wyrównawczego. Szkolenie odbywa się w 33. Batalionie Lekkiej Piechoty w Dębicy i jest
  prowadzone przez wyspecjalizowaną kadrę instruktorów z 3 Podkarpackiej Brygady OT.

  W pierwszy dzień kandydaci dopełnili niezbędnej dokumentacji, przeszli wstępne szkolenia, wykazali się kondycją fizyczną podczas testu sprawnościowego, potem pobrali broń i umundurowanie. Przez następne dwa tygodnie będą poznawać podstawy żołnierskiego rzemiosła. Szkolenie podstawowe ma na celu nauczenie żołnierzy umiejętności z zakresu taktyki, szkolenia strzeleckiego, ratownictwa pola walki, regulaminów oraz innych zagadnień, które żołnierz powinien przyswoić w trakcie szkolenia podstawowego.

  Nabyte umiejętności terytorialsi z Podkarpacia będą później rozwijać co miesiąc podczas szkolenia rotacyjnego i raz w roku na 2- tygodniowym szkoleniu zintegrowanym, które ma na celu podsumowanie wiedzy, którą zdobywają w ciągu roku.

  Szkolenie zakończy egzamin, a potem-przysięga wojskowa. Żołnierze z obecnego wcielenia złożą przysięgę wojskową na Rynku w Sanoku 16 października o godz. 08:00 (niedziela). Po przysiędze wszyscy żołnierze zostaną skierowani do etatowych batalionów w Rzeszowie, Nisku, Dębicy, Sanoku i Jarosławiu. Kolejne wcielenie terytorialsów do 3 Podkarpackiej Brygady OT już w listopadzie.

  Zainteresowani wstąpieniem w szeregi 3 Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej już powinni się zgłaszać do Wojskowych Centrów Rekrutacji lub skorzystać z pomocy rekruterów www.rekruterzy.terytorialsi.wp.mil.pl

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com