2 C
Rzeszów
środa, 7 grudnia, 2022
+

  Na Politechnice Rzeszowskiej trwa Salon Maturzystów 2022

  Polecamy

  Krzysztof Gałkowski
  Krzysztof Gałkowski
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  W czwartek 29 września zainaugurowano na Politechnice Rzeszowskiej dwudniowy Salon Maturzystów Perspektywy 2022. Oprócz rzeszowskiej edycji, wydarzenie odbędzie się w trzynastu największych ośrodkach akademickich.

  Salon odwiedzają maturzyści 2023, a także uczniowie młodszych klas oraz nauczyciele, pedagodzy szkolni i doradcy edukacyjno-zawodowi. Zgodnie z hasłem „Tu matura spotyka się ze studiami” celem odwiedzających jest zdobycie najlepszych informacji o maturze 2023 oraz wybranie optymalnej ścieżki kariery.

  W programie spotkań są m.in. prezentacje ofert edukacyjnej uczelni akademickich na rok 2023/2024 z udziałem przedstawicieli uczelni oraz prezentacje informacji o maturze 2023 z języka polskiego, matematyki, języków obcych oraz przedmiotów dodatkowych – spotkania ekspertów okręgowych komisji egzaminacyjnych z maturzystami i nauczycielami na temat deklaracji maturalnych, terminów i ważnych kwestii związanych z egzaminami z przedmiotów obowiązkowych.

  fot. Podkarpacki Urząd Wojewódzki

  Salon Maturzystów to największa w kraju edukacyjna kampania informacyjna przygotowana specjalnie dla uczniów klas maturalnych, którzy przygotowują się do egzaminu maturalnego i rekrutacji na studia. Inicjatywa ta pozwala uzyskać komplet porad i informacji na temat egzaminu dojrzałości oraz wymogów, które należy spełnić by ubiegać się o wymarzony indeks.

  Wybór odpowiedniego kierunku studiów to często jedna z ważniejszych decyzji jakie musi podjąć młody człowiek. Bogata oferta edukacyjna, oferowana przez poszczególne uczelnie, jeszcze bardziej tę decyzję utrudnia. Do tego dochodzi często presja rodziny, przyjaciół czy zwykła popularność danego kierunku lub uczelni. Wszystko to sprawia, że młody człowiek, nie zawsze podejmuje wybór zgodny ze swymi preferencjami. A przecież najważniejsze jest, żeby robić to co nas interesuje, to w czym czujemy się dobrze. Tylko wtedy nauka będzie przyjemna i przyniesie wymierne korzyści.

  Jolanta Sawicka, wicewojewoda podkarpacki

  Zmiany w Maturze, do której w maju 2023 przystąpią absolwenci liceów, będą głównym tematem spotkań podczas tegorocznego Salonu Maturzystów Perspektywy 2022. Eksperci okręgowych komisji egzaminacyjnych omówią jej zasady ogólne oraz te, które dotyczą przedmiotów obowiązkowych i najczęściej wybieranych przedmiotów dodatkowych. Nie zapomnimy naturalnie o uczniach techników, którzy kończą o rok dłuższy cykl kształcenia, zatem zdawać będą egzaminy oparte  na dotychczasowej podstawie programowej.

  fot. Politechnika Rzeszowska im. Ignacego Łukasiewicza

  Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom przyszłych studentów, w ramach Rzeszowskiego Salonu Maturzystów Politechnika Rzeszowska organizuje także Dni Otwarte poszczególnych wydziałów: Wydział Budownictwa, Inżynierii Środowiska i Architektury, Wydział Budowy Maszyn i Lotnictwa, Wydział Chemiczny, Wydział Elektrotechniki i InformatykiWydział Matematyki i Fizyki Stosowanej, Wydział Zarządzania.

  Rzeszowski Salon Maturzystów 2022 odbywa się na terenie Politechniki Rzeszowskiej (część wykładowa: Regionalne Centrum Dydaktyczno-Konferencyjne i Biblioteczno-Administracyjne Politechniki Rzeszowskiej, al. Powstańców Warszawy 12 oraz część wystawiennicza: Strefa Kultury Studenckiej Politechniki Rzeszowskiej, ul. Akademicka 6) w godz. 9.00-15.00. Wstęp jest wolny, na udział w programie Salonu wymagana jest natomiast rejestracja: www.salonmaturzystow.pl/rzeszow 

  Patronat honorowy nad tegorocznym Salonem Maturzystów sprawują: minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek oraz przewodniczący Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich (KRASP) prof. Arkadiusz Mężyk. W komitecie honorowym Rzeszowskiego Salonu Maturzystów 2022 znaleźli się: wojewoda podkarpacki Ewa Leniart, prezydent Miasta Rzeszowa Konrad Fijołek, marszałek województwa podkarpackiego Władysław Ortyl, podkarpacki kurator oświaty Małgorzata Rauch, rektor Politechniki Rzeszowskiej prof. dr hab. inż. Piotr Koszelnik, dyrektor Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Krakowie Lech Gawryłow.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com