czwartek, 18 lipca, 2024
+

  W nowej szkole na os. Drabinianka odbyły się warsztaty dla nauczycieli EduDay 2022

  Polecamy

  Krzysztof Gałkowski
  Krzysztof Gałkowski
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  W piątek 30 września około 200 nauczycieli z Rzeszowa i Podkarpacia wzięło udział w EduDay, wydarzeniu firmy Microsoft zorganizowanym w nowej szkole przy ul. Kwiatkowskiego. Tam uczyli się od najlepszych, jak przekazywać wiedzę uczniom, by wynieśli z zajęć jeszcze więcej. Była to też świetna okazja, żeby sprawdzić, jakie technologiczne nowinki można wprowadzić na lekcje.

  W Rzeszowie wszyscy nauczyciele i uczniowie miejskich szkół mają bezpłatny dostęp do aplikacji Office 365, mogą je również zainstalować na komputerach, tabletach i smartfonach. Działa również portal edu.erzeszow.pl, dziennik elektroniczny, do którego dostęp jest niezwykle łatwy. To nie wszystko: każda miejska placówka jest podłączona do systemu teleinformatycznego, dzięki czemu uczniowie mogą bezpłatnie korzystać z Internetu i połączeń telefonicznych.

  Rozwijanie kompetencji cyfrowych wśród uczniów jest niezmiernie ważne, ponieważ to dzięki nim uczniowie uczą się kreatywności oraz logicznego myślenia. Dzięki narzędziom i programom online uczniowie chętnie korzystają ze swojej wiedzy oraz kreatywnie uczestniczą w zajęciach. Internet pozwala na przyswajanie nowych tematów w sposób niezwykle efektywny, np. poprzez odpowiednie serwisy internetowe, gry, aplikacje edukacyjne oraz ich odpowiedzialne i bezpieczne wykorzystywanie

  Krystyna Stachowska, wiceprezydent Rzeszowa

  Były pokazy technologiczne największych światowych firm (ASUS, Dell, Acer, Intel i innych), warsztaty i szkolenia, a także test predyspozycji, podczas którego nauczyciele mogli sprawdzić swoje przygotowanie do roku szkolnego. O to ostatnie zadbała fundacja Pho3nix Kids Poland z Katarzyną Bachledą-Curuś na czele, dwukrotną medalistką olimpijską w łyżwiarstwie. Nie zabrakło oczywiście rozmów o wykorzystaniu w edukacji gier, jak choćby Minecraft.

  Władze miasta nie poprzestają na tym i dalej przywiązują ogromną uwagę do rozwoju edukacji. W piątek, w Szkole Podstawowej nr 37 na os. Drabinianka, około 200 nauczycieli z Rzeszowa i Podkarpacia wzięło udział w EduDay, wydarzeniu zorganizowanym przy współpracy z amerykańską firmą Microsoft. Impreza miała pokazać nauczycielom, w jaki sposób jeszcze lepiej docierać do uczniów.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com