poniedziałek, 15 lipca, 2024
+

  Kiedy doczekamy się realizacji projektu na osiedlu Budziwój?

  Polecamy

  Patrycja Pelczar Reszko
  Patrycja Pelczar Reszkohttps://www.kurierrzeszowski.pl
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Na stronie internetowej Urzędu Miasta Rzeszowa czytamy: „Duża drogowa inwestycja w południowej części Rzeszowa”. Brzmi obiecująco, ale z pozostałej części artykułu mieszkańcy miasta nie dowiedzą się, kiedy ta inwestycja zostanie zrealizowana.

  W artykule pt. „Duża drogowa inwestycja w południowej części Rzeszowa” czytamy, że w środę 28 września, w rzeszowskim ratuszu podpisana została umowa dotycząca opracowania dokumentacji budowy i rozbudowy dróg, które połączą ul. Jana Pawła II i ul. Budziwojską. Umowa została podpisana przez Konrada Fijołka, prezydenta Rzeszowa i prof. dr. hab. Inż. Tomasza Siwowskiego, prezesa firmy Promost Consulting z Rzeszowa.

  Informacja została poparta wypowiedzią Konrada Fijołka, prezydenta miasta:

  Dzięki podpisanej dziś umowie rozpoczyna się projektowanie jednej z ważniejszych arterii komunikacyjnych na południu naszego miasta – na osiedlu Budziwój. Projekt obejmie budowę i rozbudowę ulic o łącznej długości 6,3 km.

  „Ta inwestycja to ponad sześć kilometrów drogi. Zaczyna się przy skrzyżowaniu ul. Jana Pawła II z ul. Senatorską, następnie wchodzi w ul. Senatorską, którą w części przebudujemy. Następnie, już nowym śladem, przebiegnie wzdłuż Wisłoka i granicy Rzeszowa i Boguchwały, i dojdzie do ul. Budziwojskiej. Jest to ważna inwestycja – stworzy nowe perspektywy dla całego osiedla” – powiedział w rzeszowskim ratuszu prof. Siwowski, prezes Promost Consulting.

  Z tekstu na stronie internetowej Urzędu Miasta możemy się dowiedzieć, że już sześć lat temu firma Promost Consulting wykonała wariantową koncepcję tego połączenia drogowego. Pytamy więc, dlaczego od pomysłu do opracowania planu inwestycji upłynęło aż sześć lat i co stało na przeszkodzie w realizacji tego projektu? W takim razie ile lat upłynie jeszcze aż projekt zostanie w pełni zrealizowany, by służyć mieszkańcom dzielnicy Budziwój, mieszkańcom miasta i kierowcom szukającym szybszej drogi przedostania się z Rzeszowa na południe?

  Na końcu autor artykułu informuje, że dokumentacja budowy dróg na osiedlu Budziwój będzie gotowa w styczniu 2024 roku. Pytamy zatem, kiedy nastąpi realizacja projektu i kiedy projekt zostanie ukończony?

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com