sobota, 30 września, 2023
+

  Dowódca podkarpackich Terytorialsów został wyróżniony przez ministra Obrony Narodowej

  Polecamy

  Krzysztof Gałkowski
  Krzysztof Gałkowski
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Oficjalne uroczystości V-lecia Wojsk Obrony Terytorialnej odbyły się 28 września br. na placu apelowym w Dowództwie WOT w Zegrzu. Minister Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak podczas uroczystej zbiórki wyróżnił płk Michała Małyskę, dowódcę 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej im. płk Łukasza Cieplińskiego ps. „Pług”

  Za wybitny dorobek w służbie wojskowej na stanowisku dowódcy brygady, płk Małyska otrzymał Szablę Honorową Wojska Polskiego.

  Tradycja Wojsk Obrony Terytorialnej nawiązuje do ideałów Armii Krajowej. Jak niegdyś członkowie AK, tak dziś żołnierze WOT kierują się wartościami takimi jak honor, odwaga i umiłowanie Ojczyzny. Gwarancją takiej postawy jest motto Brygady, widniejące na mundurze każdego z jej żołnierzy „Zawsze Gotowi, Zawsze Blisko”. Blisko mieszkańców Podkarpacia, poprzez niesienie pomocy potrzebującym w zwalczaniu klęsk żywiołowych i katastrof, prowadzeniu działań ratowniczych walcząc z pandemią, wspierając funkcjonariuszy Straży Granicznej na granicy polsko-białoruskiej oraz niesieniu pomocy sąsiadom z Ukrainy.

  3 Podkarpacką Brygadę OT budujemy na solidnym fundamencie – wartościach i zasadach, które są dla nas żołnierzy – drogowskazem. Na nich budujemy także społeczną odpowiedzialność za mieszkańców województwa podkarpackiego. Nasza Brygada powstała jako jedna z pierwszych, od samego początku jesteśmy „silnym ramieniem i wsparciem dla lokalnych społeczności”. Przez te 5 lat towarzyszyło nam wiele wyzwań. Z dumą stwierdzam, że osiąganie wyznaczonych celów jest możliwe dzięki pasji i zacięciu żołnierzy w dążeniu do budowy potencjału obronnego”

  płk Michał Małyska, dowódca 3PBOT

  Wojska Obrony Terytorialnej to najmłodszy rodzaj Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej obok Wojsk Lądowych, Sił Powietrznych, Marynarki Wojennej i Wojsk Specjalnych. W ciągu tych pięciu lat powstało 18 Brygad Obrony Terytorialnej, a wśród nich w 2017 roku – 3. Podkarpacka Brygada Obrony Terytorialnej. Obecnie jest nas niemal 34,5 tys. Docelowo w WOT będzie służyć 57 tys. żołnierzy.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com