2 C
Rzeszów
środa, 7 grudnia, 2022
+

  Trwa zbiórka pieniędzy na multimedialną ławkę im. redaktora Janusza Majki, która stanie w Rzeszowie

  Polecamy

  Justyna Kozłowska
  Justyna Kozłowskahttps://kurierrzeszowski.pl/
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Janusz Majka zmarł w lutym 2021 rok na COVID-19 i był związany przez niemal 40 lat z Polskim Radiem w Rzeszowie. Rok temu w czasie Gali Finałowej Konkursu jego imienia na Podcast Roku w Rzeszowie padł pomysł dodatkowej formy upamiętnienia – specjalnej ławki. Jest ona przyjazna środowisku, wytwarza prąd z paneli słonecznych, umożliwia ładowanie telefonów komórkowych oraz co ważne ma wbudowany głośnik, z którego znów będziemy mogli usłyszeć głos redaktora Janusza Majki.

  Siadając na ławce pamięci będzie można też posłuchać fragmentów zwycięskich podcastów, które co roku wybiera Jury Podcast Roku.

  Po kilku miesiącach rozmów z Urzędem Miasta Rzeszowa, Konserwatorem Zabytków wykonano projekty ławki, wybraną lokalizację, oraz producenta. Poniższy projekt wykonuje obecnie uznana krakowska firma ZANO https://www.zano.pl.

  Janusz Majka – dziennikarz i wieloletni kierownik redakcji magazynów informacyjnych Polskiego Radia Rzeszów, były sekretarz programowy, zmarł 21 lutego 2021 roku. Związany był szczególnie z rozgłośnią Polskiego Radia Rzeszów od 1981 roku. Autor i współautor wielu audycji. Zawsze uśmiechnięty i gotowy do pomocy. Pasjonował się motoryzacją i sportem. Przez wiele lat relacjonował pielgrzymki Papieża Jana Pawła II na Podkarpacie. Wychował kilka pokoleń dziennikarzy radiowej rozgłośni.  

  Ławka będzie dostępna dla wszystkich tuż przy Polskim Radiu Rzeszów w alei Lubomirskich. Ławkę zaplanowano postawić już 20 listopada 2022 roku, w dniu Gali Finałowej Konkursu imienia redaktora Janusza Majki na Podcast Roku. Potrzeba uzbierać w sumie 32 tysiące zł, które trafia do producenta ławki. Jeśli uda się uzbierać więcej pieniędzy – zostaną one przekazane w formie nagrody zwycięzcom drugiej edycji konkursu na podcast roku. Do tej pory udało się uzbierać nieco mniej niż 10 tysięcy zł.

  Link do zrzutki:

  https://zrzutka.pl/lawka-solarna-pamieci-redaktora-janusza-majki?fbclid=IwAR1LrbteB_gTTsKaG9wpejSFQPbp56pzS3kcjnOOlp4W_AHVDx6g0PhrYA0

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com