poniedziałek, 4 grudnia, 2023
+

  Nadano sztandar dla Szpitala Wojewódzkiego im. św. Ojca Pio w Przemyślu

  Polecamy

  Krzysztof Gałkowski
  Krzysztof Gałkowski
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  W Przemyślu odbyło się uroczyste nadanie sztandaru dla Wojewódzkiego Szpitala im. św. Ojca Pio. W trakcie uroczystości wręczono odznaczenia państwowe zasłużonym pracownikom placówki.

  Sztandar przypomina o honorze, męstwie, odwadze i szlachetności. Jego widok zawsze napełnia dumą, ale także skłania do refleksji i samodoskonalenia, przypomina też o uczciwości, odpowiedzialności oraz potrzebie służby drugiemu człowiekowi.

  Wojewódzki Szpital im. Św. Ojca Pio w Przemyślu to placówka z wieloletnią tradycją, której korzenie sięgają początku XX w. Obecnie jest jednym z największych szpitali w południowo-wschodniej Polsce.

  Uroczystość poprzedziła Msza Święta w kościele św. Józefa Sebastiana Biskupa w Przemyślu, której przewodniczył metropolita przemyski apb Adam Szal. Po poświęceniu i prezentacji sztandaru zasłużeni pracownicy szpitala otrzymali odznaczenia państwowe nadane postanowieniem Prezydenta RP.

  Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski (pośmiertnie), Złote, Srebrne i Brązowe Krzyże Zasługi oraz Medale za Długoletnią Służbę otrzymały osoby, które wyróżniły się wybitnymi zasługami dla rozwoju onkologii i ochrony zdrowia, osiągnięciami w działalności społecznej na rzecz osób potrzebujących pomocy, na rzecz ochrony zdrowia publicznego oraz wzorowym, wyjątkowo sumiennym wykonywaniem obowiązków wynikających z pracy zawodowej.

  fot. Podkarpacki Urząd Wojewódzki

  To dla mnie wyjątkowa okazja, aby podziękować wszystkim pracownikom szpitala za zaangażowanie, pracę, otwartość na potrzeby ludzi chorych. Jesteście Państwo osobami, które mają poczucie realizacji wielkiego powołania do służenia innym w cierpieniu i potrzebie.

  Ewa Leniart, wojewoda Podkarpacki
  fot. Podkarpacki Urząd Wojewódzki

  Do pracowników ochrony zdrowia zwrócił się również doradca Prezydenta RP prof. Dariusz Dudek, który pogratulował odznaczonym i wyraził słowa uznania dla wszystkich pracowników szpitala.  

  fot. Podkarpacki Urząd Wojewódzki
  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com