środa, 21 lutego, 2024
+

  Wystawa grafiki, premiera krótkometrażówki „Droga” oraz spotkanie z bohaterem dokumentu – Grzegorzem Frydrykiem

  Polecamy

  Justyna Kozłowska
  Justyna Kozłowskahttps://kurierrzeszowski.pl/
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Wojewódzki Dom Kultury w Rzeszowie, Podkarpacka Komisja Filmowa oraz Virtualpro zapraszają na premierę filmu „Droga” (reż. Łukasz Pompa), połączone ze spotkaniem z twórcami oraz otwarcie wystawy grafik Grzegorza Frydryka z cyklu „O nieustannej modlitwie”. Wydarzenie odbędzie się 4 października (wtorek) w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie. O godz. 18:00 rozpocznie się premierowy pokaz filmu, następnie o 19:00 odbędzie się wernisaż wystawy w Galerii WDK. Wstęp wolny.

  Film „Droga” to dokument krótkometrażowy, którego bohaterem jest Grzegorz Frydryk. Urodzony i mieszkający w Rzeszowie artysta zajmuje się grafiką, malarstwem i rysunkiem. Wykłada na Uniwersytecie Rzeszowskim na kierunku Grafika. W wieku 36 lat zdiagnozowano u niego chorobę Parkinsona. W filmie widzimy bohatera przy pracy nad kolejnymi częściami cyklu grafik „O nieustannej modlitwie” kiedy zmaga się nie tylko z materią i techniką grafiki warsztatowej, lecz także ze skutkami postępującej choroby. Zwiastun „Drogi” można zobaczyć pod linkiem: https://youtu.be/grpMUwWA1xU

  Organizatorzy serdecznie zapraszają nie tylko do filmowego lecz także do osobistego spotkania z twórcami dokumentu „Droga” oraz jej bohaterem, Grzegorzem Frydrykiem. Wydarzeniu towarzyszy otwarcie wystawy cyklu grafik „O nieustannej modlitwie”, która będzie eksponowana w Galerii Wojewódzkiego Domu Kultury od 4 do 16 października 2022. Wstęp wolny.

  Film powstał w ramach Podkarpackiej Kroniki Filmowej, programu finansowanego ze środków Województwa Podkarpackiego, mającego na celu utrwalenie wydarzeń, miejsc i ludzi związanych z Podkarpaciem.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com