1 C
Rzeszów
poniedziałek, 30 stycznia, 2023
+

  Trwa konkurs dla dzieci na namalowanie ilustracji do najnowszej bajki Pysi Zającówny

  Polecamy

  Justyna Kozłowska
  Justyna Kozłowskahttps://kurierrzeszowski.pl/
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  To już III edycja konkursu autorki książek dla dzieci, kryjącej się pod pseudonimem Pysia Zającówna, który tym razem polega na zilustrowaniu bajki: „Czemu się Gąska na Kaczkę dąsa?” z cyklu „Pożyteczne Opowieści Pysi Zającówny”. Wziąć w nim udział mogą wszystkie chętne dzieci (w wieku przedszkolnym oraz wczesnoszkolnym), po wcześniejszym wysłuchaniu bajki w internecie. Prace, które zwyciężą w konkursie ukażą się w książeczce wydanej przez Wydawnictwo WBX Studio Graficzne. Rysunki można wykonać grupowo lub indywidualnie.

  Link do bajeczki na YT:

  Nagrodą dla autorów prac konkursowych z największą ilością polubień/reakcji na stronie Pysia Zającówna jest umieszczenie ilustracji w wydawnictwie książkowym wraz z imieniem i nazwiskiem autora/autorów oraz:

  I miejsce dla pracy grupowej – książeczka „Czemu się Gąska na Kaczkę dąsa?” i Spotkanie Autorskie z Pysią Zającówną

  I miejsce dla pracy indywidualnej – komplet książeczek z Serii „Pożyteczne Opowieści Pysi Zającówny” (3 sztuki: „Króliczki a Zające – jak je rozpoznać na łące?”, „Żabki i Ropuchy – po co łowią muchy?” oraz „Czemu się Gąska na Kaczkę dąsa?”)

  Wyróżnienia – 3 kolejne prace z największą ilością głosów otrzymają egzemplarz książeczki „Czemu się Gąska na Kaczkę dąsa?”

  UWAGA!

  Pozostałe ilustracje, oprócz powyższych dwóch pierwszych miejsc i wyróżnień wybranych drogą głosowania internetowego, które pojawią się w książeczce, wybiera Komisja Konkursowa. Wybór prac przez komisję jest niezależny od ilości głosów z głosowania internetowego.

  Harmonogram konkursu:

  19.09.2022-14.10.2022 – przyjmowanie zgłoszeń

  17.10.2022-30.10.2022 – głosowanie internetowe

  31.10.2022 – rozstrzygnięcie

  Regulamin konkursu oraz kartę zgłoszeniową można otrzymać po wysłaniu wiadomości prywatnej przez Messengera do organizatora konkursu –

  Pysia Zającówna:

  m.me/pysiazajacowna

  lub na e-mail:

  pysiazajacowna@gmail.com

  na który przesyłamy prace konkursowe oraz uzupełnioną dokumentację.

  Kim jest autorka bajek dla dzieci?

  Karolina Majdan-Solecka, od kilkunastu lat związana z Rzeszowem, autorka serii bajeczek dla dzieci pt. – „Pożyteczne Opowieści Pysi Zającówny”. Od ponad 10 lat pracuje z dziećmi i młodzieżą jako instruktor tańca i choreograf. Swoją pracę uwielbia – ma to szczęście połączenia pasji z życiem zawodowym. Prowadzi własną działalność – Akademię Artystyczną „Sprężynka” (https://www.facebook.com/sprezynka) pracując w placówkach kulturalno-oświatowych. Oprócz choreografii skończyła również polonistykę na Uniwersytecie Rzeszowskim, dlatego pisanie nie jest jej obce.

  W 2020 roku zaczęła pisać rymowanki o zwierzątkach dla najmłodszych i dzięki wsparciu oraz pomocy męża nagrywać także filmiki na YouTube jako Pysia Zającówna. Dzięki swojej chrześnicy Łucji pisarka zdała sobie sprawę, że najpiękniejsze ilustracje do opowieści dla dzieci mogą stworzyć tylko dzieci! Maluchy są nieokiełznane artystycznie, mają ogromną kreatywność i wyobraźnię. Mając gotowy tekst, bez żadnej podpowiedzi wizualnej, chętni najmłodsi rysownicy, mogą przystąpić do konkursu na zilustrowanie zwierzątek z bajeczki popuszczając wodze fantazji.

  Kolorowe, niezwykłe prace spod ręki dzieci, edukacyjny, rymowany tekst opublikuje wydawnictwo (WBX Studio).

  Po sukcesie pierwszej książeczki z serii: „Króliczki a zające? – jak je rozpoznać na łące?” przyszła kolej na dodruk oraz kolejny konkurs na ilustracje do następnej bajeczki, która w zeszłym miesiącu trafiła do sprzedaży – „Żabki i ropuchy – po co łowią muchy?”.

  Autorka serdecznie zaprasza do wzięcia udziału w konkursie wszystkie dzieci i życzy powodzenia!

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com