2 C
Rzeszów
środa, 7 grudnia, 2022
+

  Ruszyła rekrutacja do Akademii 50+. Jeśli jesteś seniorem i chcesz aktywnie spędzić czas zapisz się na zajęcia!

  Polecamy

  Justyna Kozłowska
  Justyna Kozłowskahttps://kurierrzeszowski.pl/
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Akademia 50+ prowadzi rekrutację na nadchodzący rok akademicki 2022/2023. To jednostka powstała w 2011 roku w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie, a jej celem jest zwiększanie aktywności oraz poszerzanie wiedzy osób powyżej 50. roku życia.

  Nigdy nie jest za późno, by uczyć się nowych umiejętności. Udowodnili to absolwenci poprzednich edycji Akademii 50+, działającej przy Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie. Także podczas tegorocznej, dwunastej już edycji Akademii, na słuchaczy czeka wiele ciekawych zajęć i możliwości do rozwijania swoich pasji.

  Jedną z form aktywności, dostępną dla wszystkich słuchaczy Akademii 50+, są wykłady, które będą odbywać się dwa razy w miesiącu (w środy) i będą trwać około 2 godziny lekcyjne. Wyboru tematów wykładów dokonują słuchacze spośród tematów zaproponowanych przez pracowników WSIiZ i zaproszonych wykładowców. Zakres tematyczny wykładów jest bardzo szeroki i obejmuje takie zagadnienia jak m.in.: problemy współczesnego świata i Polski, turystyka (ciekawe miejsca w regionie, kraju i na świecie), wielokulturowy świat (obyczaje, religie), kultura (historia i współczesność: literatura, muzyka), florystyka i ogrodnictwo, finanse w życiu obywatela, zdrowie i medycyna, zdrowy styl życia. Tematom związanym ze zdrowiem jest w szczególności poświęcony cykl pt. „Akademia Zdrowia” – są to dodatkowe wykłady odbywające się raz w miesiącu, które są odpowiedzią na zainteresowanie słuchaczy tematami związanymi ze zdrowiem.

  W razie gdyby sytuacja epidemiczna się pogorszyła, zajęcia będą prowadzone w formie online: – „Mamy za sobą takie doświadczenia z poprzednich lat i były one dobre” – mówi dr Monika Struck-Peregończyk, Dyrektorka Akademii – „w ubiegłym roku akademickim wykłady prowadzone były w formie hybrydowej – na żywo, w auli, z jednoczesną transmisją online.”

  W ramach Akademii 50+ słuchacze mogą skorzystać także z różnego typu zajęć dodatkowych. Są to między innymi zajęcia językowe: język angielski, niemiecki, włoski czy rosyjski (na różnym poziomie zaawansowania), zajęcia komputerowe, malarstwo i rysunek, Klub Nowoczesnego Rękodzieła, Klub Wolontariusza, treningi  pamięci i koncentracji, Nordic walking, chińska gimnastyka zdrowotna, sekcja fotograficzna. Warunkiem uruchomienia poszczególnych z nich jest zebranie się odpowiedniej liczby chętnych.

  Akademia 50+ oferuje też warsztaty, są wśród nich m.in.: np. analiza składu ciała, nauka domowego wytwarzania kosmetyków, pokazy zabiegów kosmetycznych, warsztaty dot. skutecznej komunikacji.

  Przy Akademii 50+ działa również Klub Wolontariusza, realizujący wiele społecznie ważnych projektów dla lokalnych społeczności, organizowane są wycieczki oraz zabawy integracyjne, słuchacze mogą też korzystać z ulg w zakupie biletów np. do Filharmonii Podkarpackiej czy Teatru im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie.

  Ponadto Słuchacze Akademii 50+ mają możliwość zakupienia karnetów na zajęcia w klubach fitness CALYPSO w Rzeszowie w wyjątkowo promocyjnej cenie (55 zł zamiast 149 zł). Karnet obejmuje możliwość nielimitowanych wejść i korzystania z wszystkich zajęć, siłowni oraz sauny.

  – „Wielu naszych słuchaczy to osoby bardzo aktywne fizycznie” – mówi Dyrektorka Akademii –  „Co miesiąc z oferty Klubów Calypso korzysta wielu słuchaczy. Działa także Klub Sportowy Akademia 50+. Reprezentacja słuchaczy brała ostatnio udział w Olimpiadzie Sportowej Seniorów “Trzeci Wiek na Start”, która odbyła się na Stadionie Śląskim w Chorzowie. W ofercie mamy także zajęcia z aktywności ruchowej w domu, które odbywają się online i część słuchaczy bardzo je sobie chwali.”

  Szczegółowe informacje na temat oferty Akademii 50+ można uzyskać pod numerem telefonu 17 866 12 78 w godzinach dyżurów (dyżury podane są na stronie internetowej Akademii 50+), a także pisząc na adres akademia50@wsiz.edu.pl. Rekrutacja potrwa do 10 października.

  Więcej informacji: wsiz.edu.pl/akademia50plus 

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com